Samsung Ülkemizde Yapay Zeka Laboratuvarı Açtı!

Yapay Zeka Laboratuvarı

Son yılların en önemli çalışma konuları arasında yer alan yapay zeka, ülkemiz için de çalışma alanına sahip oldu. Samsung Electronics Türkiye, Ankara Üniversitesi kapsamında yeni yapay zeka laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi.

Ayrıca Bakınız

F-35 Savaş Uçağında Yeni Yazılım Hatası!

Samsung Electronics Türkiye’de yapay zeka laboratuvarı açtı!

Ankara Üniversitesi yapay zeka laboratuvarı açılışı için bir araya gelen; Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Yunsoo Cho, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim resmi açılışı tamamlamış oldu.

Yapay Zeka Laboratuvarı

Yapay zeka laboratuvarı ile ilgili konuşma yapan Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim; Ankara Üniversitesi’nde yaptıkları bu çalışma ile üniversite öğrencilerinin ve öğretim görevlilerinin, dünyada öncü olacak yapay zeka çalışmalarını gerçekleştireceklerine inandıklarını belirtti.

Daha önce de yine Ankara Üniversitesi’nde Android laboratuvarını kurduklarının altını çizen Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, yapay zeka laboratuvarıyla da yenilikçi vizyonlarını Türkiye’de devam ettirdikleri dile getirdi.

Söz konusu bu yapay zeka laboratuvarının tüm bileşenleri ise Samsung Electronics Türkiye tarafından temin edilmiş.

Son olarak Ankara Üniversitesi’nde açılan bu yapay zeka laboratuvarından, 20’den fazla akademik personelin ve toplamda 700 lisans ve lisansüstü öğrencinin yararlanacağının açıklaması yapıldı.

 

>> Samsung tarafından ülkemize sağlanan bu yapay zeka laboratuvarı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.