Samsung Ülkemizde Yapay Zeka Laboratuvarı Açtı! (Ankara Üniversitesi Yapay Zeka Laboratuvarı)

Yapay Zeka Laboratuvarı

Son yılların en önemli çalışma konuları arasında yer alan yapay zeka, ülkemiz için de çalışma alanına sahip oldu. Samsung Electronics Türkiye, Ankara Üniversitesi kapsamında yeni yapay zeka laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi.

Samsung Electronics Türkiye’de yapay zeka laboratuvarı açtı!

Ankara Üniversitesi yapay zeka laboratuvarı açılışı için bir araya gelen; Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Yunsoo Cho, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim resmi açılışı tamamlamış oldu.

Yapay Zeka Laboratuvarı

Yapay zeka laboratuvarı ile ilgili konuşma yapan Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim; Ankara Üniversitesi’nde yaptıkları bu çalışma ile üniversite öğrencilerinin ve öğretim görevlilerinin, dünyada öncü olacak yapay zeka çalışmalarını gerçekleştireceklerine inandıklarını belirtti. Daha önce de yine Ankara Üniversitesi’nde Android laboratuvarını kurduklarının altını çizen Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, yapay zeka laboratuvarıyla da yenilikçi vizyonlarını Türkiye’de devam ettirdikleri dile getirdi. Söz konusu bu yapay zeka laboratuvarının tüm bileşenleri ise Samsung Electronics Türkiye tarafından temin edilmiş. Son olarak Ankara Üniversitesi’nde açılan bu yapay zeka laboratuvarından, 20’den fazla akademik personelin ve toplamda 700 lisans ve lisansüstü öğrencinin yararlanacağının açıklaması yapıldı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here