Samsung Türkiye Galaxy Note 7 Açıklamasında Bulundu!

Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 satışlarının durdurulması ve geri toplanması ile ilgili açıklama yaptı. İşte Samsung Türkiye'nin Note 7 açıklaması!

Galaxy Note 7

Samsung Mobile tarafından, 1 Eylül 2016 tarihi ile resmi olarak başlatılan Galaxy Note 7 satışlarının durdurulması ve satılan ürünlerin geri toplanması operasyonu ile ilgili Samsung Türkiye tarafından resmi açıklama yapıldı.

Samsung Türkiye’den Galaxy Note 7 açıklaması!

Samsung’un çok konuşulan Galaxy Note 7 modeli, özelliklerinden çok yaşadığı patlama sorunları ile gündeme gelmeye başlamıştı. Nitekim Samsung Mobile, bu sorunu insan sağlığına yüksek risk oluşturduğu için göz ardı edemedi ve satışların durdurulması ve satılan ürünlerin geri çağırılması operasyonu başlatıldı. Söz konusu bu operasyon ile ilgili, Samsung Türkiye tarafından da resmi açıklama yapıldı.

galaxy note 7

Samsung Türkiye tarafından da açıklanan bilgilerde, şimdiye kadar dünya genelinde Galaxy Note 7’nin patlama raporunun 35 olduğu, lakin ülkemizde herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtildi.

Her ne kadar ülkemizde böyle bir patlama rapor edilmese de, risk sebebi ile Samsung Mobile tarafından başlatılan operasyon, Samsung Electronics Türkiye ile ülkemizde de geçerli olacak. Yapılan açıklamaya göre ülkemizde Galaxy Note 7 satışları durduruldu. Şimdiye kadar satılan Galaxy Note 7 modelleri ise, kullanıcılarının isteği doğrultusunda değiştirilebilecek veya para iadesi yapılabilecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here