Samsung ve TSMC’nin 7nm Üretim Savaşı!

Önemli yonga üretimi firmalarından Samsung ve TSMC, 7nm üretim süreci için yarış halinde. İşte Samsung-TSMC'nin 7nm yonga üretim savaşı!

7nm Üretim

Samsung ve TSMC arasındaki yonga üretim savaşı, 7nm üretim konusunda hat safhaya çıkmış durumda. 2017 yılında 10nm üretim seviyesini zorlayacak olan TSMC, 2018 yılında 7nm üretim sürecine kadar inmeye hazırlanıyor.

Samsung-TSMC 7nm üretimi savaşı!

Bilindiği gibi, özellikle Apple’ın A serisi işlemci üretimi noktasında, Samsung ve TSMC firmaları ciddi bbir rekabet içerisinde. Durumun böyle olması da Sasmung ve TSMC tarafında, üretim teknolojisini en iyi noktaya taşıma noktasında rekabeti büyütüyor.

7nm Üretim

Kısa bir süre önce TSMC CEO’su Mark Liu, şu an için SRAM çip üretimlerinin 7nm seviyesinde %30-%40 seviyesini zorladığını açıkladı.

Bu noktada Samsung tarafının sesiz kalması da, dikkatleri üzerine çekmiş oldu. Önümüzdeki yıllarda TSMC ve Samsung tarafında yaşanacak bu rekabetin, hangi noktaya geleceği de büyük merak konusu olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.