fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Samsung Telefondan Avuç İçi Okuma Teknolojisi için Patent Aldı!

Samsung Telefondan Avuç İçi Okuma Teknolojisi

Akıllı Telefon

Samsung Telefondan Avuç İçi Okuma Teknolojisi için Patent Aldı!

Samsung, akıllı telefonlar ile avuç içi okuma teknolojisi üzerine yeni bir patent aldı. İşte Samsung’un yeni patentinin tüm detayları!

Samsung, telefondan avuç içi okuma teknolojisi ile ilgili yeni bir patent aldı. Anlaşılan o ki Samsung’un biyometrik tarafındaki çalışmaları, birçok farklı daldan ilerlemeye devam ediyor.

Samsung’dan avuç içi okuma teknolojisi patenti!

Yeni elde edilen bilgilere göre Samsung, akıllı telefonların biyometrik çalışmalarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Elde edilen patent görsellerinde, Samsung’un avuç içini tarama yeteneği bulunan telefon için çalışma yaptığı ortaya çıktı.

Çok detaylı bilgiler olmasa da şu an için kullanıcıların, avuç içlerinin fotoğrafları ile telefonlarının kilidini açabileceği anlaşılıyor. Samsung, avuç içi taraması için ek bir sensör kullanmıyor gibi görünüyor. Bunun için akıllı telefonun arka kamerasını kullanmayı tercih etmiş.

Samsung Telefondan Avuç İçi Okuma Teknolojisi

Avuç içi çizgilerini analiz ederek eşleştirme yapan bu yeni teknolojisi, mobil dünyadaki biyometrik çalışmalara bir yenisini daha eklemiş oldu. Bir yandan Samsung’un yeni aldığı ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisi patenti ile ilgili tartışmalar sürerken, bir yandan da bu konudaki çalışmalar çeşitlenmeye devam ediyor.

Şu an için bu teknolojisinin hayata geçip geçmeyeceği veya ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili bilgiler mevcut değil. Lakin Galaxy S9 modelinde olmayacağını söylemek, en azından şimdilik mümkün.

Kısa bir süre önce de Samsung’un kenarları tam kavisli telefon patenti aldığı konusunda detaylar edinilmişti. Son dönemlerde Samsung haberlerinin sık sık patentler ile yön bulması, dikkatleri de bu tarafa çekmeyi başarmış oldu.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon

Üste çık