Samsung Note 8, S9 ve S9 Plus Telefon Fiyatları Zamlandı!

S9 ve S9 Plus Telefon Fiyatları

Telefonlara zam yapan firmalar birer birer kendini göstermeye devam ediyor. Apple’dan sonra şimdi de Samsung, tüm modellerine olmasa da güncel akıllı telefon modelleri Galaxy Note 8, Galaxy S9 ve Galaxy S9 telefon fiyatlarına zam yaptı. Her ne kadar 2018 Apple zammı kadar ciddi bir seviyede olmasa da Samsung zammı da cüzdanları yakacak.

Apple’dan sonra şimdi de Samsung’dan zam haberi!

Dolar ve euro kuruna bağlı olarak fiyatlarına zam yapan Apple sonrasında değişiklik yapan bir diğer firma da Samsung oldu. Buna göre yeni fiyatların ilk kendini gösterdiği modeller ve fiyat değişiklikleri şu şekilde kendini gösteriyor:

  • Galaxy S9: 4.899 TL
  • Galaxy S9 Plus: 5.499 TL
  • Galaxy Note 8: 5.499 TL

Fiyat değişikliği öncesindeki Galaxy S9, Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 8 fiyat etiketleri şu şekilde idi:

  • Galaxy S9: 4.599 TL
  • Galaxy S9+: 5.199 TL
  • Galaxy Note 8: 4.999 TL

Samsung Galaxy Note 8 telefon

S9 ve S9 Plus modellerinde 300 TL’lik fiyat artışı yaşanmış iken, Note 8 tarafında ise 500 TL’lik bir fiyat değişikli yaşanmış gibi görünüyor. Bunların dışında en dikkat çeken fiyat artışı ise, Samsung’un yeni telefonları Galaxy Note 9 ve Galaxy S10 modellerinde kendini gösterecek. Zira o modellerin fiyat değişiklikleri dünya genelinde benzer şekilde kalacak olmasına karşın, eğer dolar ve avro kuru düşmez ise yeni ithal edilecekleri için doğrudan en yüksek kurdan ödeme yapılacak.

Bu da doğrudan doğruya lansman fiyatlarını tepe noktasına çıkarmış olacak. Son olarak belirtmek gerekirse Samsung Türkiye, ani bir değişiklik yapmak gerekirse kurdaki artışa göre belirli zaman aralıkların fiyatlarında değişiklikler yaptı ve son olarak yukarda belirttiğimiz fiyat değişiklikleri meydana gelmiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here