Samsung Klavye Uygulaması Yayınlandı!

Android klavye uygulamaları arasına, kısa bir süre önce Samsung klavye uygulaması da katılmış oldu. İşte Samsung Keyboard ile ilgili detaylar!

Android tarafındaki üçüncü parti klavye uygulamaları arasına, Samsung Keyboard uygulaması da dahil olmuş oldu. Kısa bir süre önce Samsung klavye uygulaması, Google Play Store üzerinde yerini aldı. Yeni uygulama, beraberinde birçok özelliği de barındırıyor.

Samsung Keyboard uygulaması, Play Store’da yayınlandı!

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki Samsung’un yeni klavye uygulaması, sadece Samsung modelleri için indirilebilir olarak yayınlanmış durumda. Yani Samsung markalı akıllı telefon modelleri dışında, bu klavye uygulamasını indirmek mümkün değil.

Samsung Klavye Uygulaması

Samsung klavye uygulaması, pratik kullanım hedefi ile geliştirilmiş gibi görünüyor. Bununla beraber şu an için 80 farklı dile destek sunan uygulama, otomatik düzeltme, kelime tamamlama ve kelime tahmini olarak sıralanıyor.

Samsung Klavye Uygulaması

Bunlarla beraber tek elle kullanım imkanını sunmak için klavyeyi belirli ölçülerde boyutlandırmak mümkün. Öte taraftan Samsung, yeni klavye uygulaması ile beraber, fiziksel klavye aksesuarlarına da destek sunuyor. Bu uygulama ile beraber, harici klavye donanımları, kolay bir şekilde eş zamanlı olarak kullanılabiliyor.

Samsung Klavye Uygulaması

Dikte ve el yazısı tanımlama gibi ek özellikler de yine Samsung klavye uygulaması kapsamında yer alan detaylardan oluyor. Son olarak belirtmek gerekirse, daha önce de belirtildiği şu an için bu uygulama, sadece Samsung akıllı telefon modelleri ile birlikte kullanılabilir olarak sınırlandırılmış. İlerleyen dönemlerde bu sınırlamanın devam edip etmeyeceği ile ilgili bir detay yer almıyor. Samsung Keyboard uygulamasını indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.inputmethod&hl=en

Hatırlatmak gerekirse daha önce de Swiftkey yeni temalar ile güncellenmiş ve Google Gboard klavye uygulamasına yeni özellikler güncelleme ile getirilmişti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here