Samsung Kenarları Tam Kavisli Telefon Patenti Aldı!

Samsung, kenarları komple kavisli ekrana sahip olan akıllı telefon modeli ile ilgili dikkat çeken bir patent başvurusunda bulundu!

Samsung Kenarları Tam Kavisli Telefon Patenti

Samsung, kenarları tamamıyla kavisli hale getirilmiş bir akıllı telefon tasarımı için patent başvurusunda bulundu. Samsung’un yeni patenti, sektörde dikkat çekmeyi başardı.

Samsung’dan tamamıyla kavisli Galaxy akıllı telefon patenti!

Samsung’un WIPO tarafına yaptığı bir patent başvurusunun ortaya çıkması ile birlikte dikkat çeken detaylar elde edildi. Buna göre Samsung, kenarları 180 derece açıya ulaşan oval yapı kazandırılmış ekrandan oluşan bir patent hazırlamış.

Samsung Kenarları Tam Kavisli Telefon PatentiBu patent kapsamında hem tutuş hem de kullanıcı deneyimi için farklı senaryolar hazırlanıyor. Lakin ne yazık ki görseller dışında çok detaylı bilgiler edinilemedi. Elbette ki şu an için bu konsept, sadece patent aşamasında kalıyor. Dahası bu patentte yer alan akıllı telefon modelinin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda bile çeşitli tartışmalar mevcut.

Samsung Kenarları Tam Kavisli Telefon PatentiEğer bu proje gerçeğe dönüşürse, önümüzdeki birkaç yıl içinde Samsung’unda kenarları oval bir hale getirilmiş ekrandan oluşan bir Galaxy modeli ile karşılaşmak mümkün olacak. Son olarak belirtmek gerekirse kısa bir süre önce de Samsung’un yeni bir katlanabilir telefon patenti ve yine Samsung’un ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisi patenti ile ilgili bilgiler gündeme gelmişti.

Bu konularla ilgili yaşanacak yeni gelişmeleri, Haber Tekno Samsung haberleri üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here