Samsung Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı!

Apple'ın katlanabilir iPhone patentinden sonra, Samsung'de katlanabilir akıllı telefon patenti aldı. İşte Samsung katlanabilir akıllı telefon patenti!

Samsung Katlanabilir Akıllı Telefon

Bilindiği gibi LG’nin yanı sıra Samsung firması da, katlanabilir OLED ekran teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni ortaya çıkan Samsung katlanabilir akıllı telefon patenti ve detayları da, bükülebilir OLED teknolojisinin hangi alanlarda kullanılabileceği ve akıllı telefon konseptinin geleceğine ilişkin ipuçlarını beraberinde getiriyor.

Samsung katlanabilir akıllı telefon modeli!

Samsung’un Kore Fikri Mülkiyet Ofisi tarafına yaptığı katlanabilir akıllı telefon konseptinin detayları ilişkin bilgiler ortaya çıktı.

Buna göre söz konusu bükülebilir telefon, iki farklı ekrandan oluşuyor. Öte yandan katlanma prensibi için, yarı-otomatik tabirinin kullanıldığı dikkat çekiyor. Söz konusu ikinci ekranın da, telefon katlandığı zaman kullanıma devam edilebilmesi için tasarım detaylarında yer aldığı bilgisi paylaşılıyor.

Son dönemlerde bükülebilir ekran ve bu ekranı taşıyan katlanabilir akıllı telefon modelleri ile ilgili birçok farklı isimden, farklı patent ve prototip örnekleri gün yüzüne çıkmaya başladı. Her ne kadar, şu an için alışılageldik akıllı telefon konsepti olarak düz ekran ve yeni yeni kavisli ekran teknolojisi düşünülse de, öyle görünüyor ki akıllı telefon konseptinin geleceği, bükülebilir tasarım anlayışına dayalı olacak.

Samsung katlanabilir akıllı telefon patentine ait görseller:

Samsung Katlanabilir Akıllı Telefon

1
2
3
4
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.