Samsung'un Katlanabilir Akıllı Telefonu

Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefon konsepti ile ilgili farklı bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir süre önce ortaya çıkan yeni görseller, şimdiye kadar gelen görsellerden tamamıyla farklı bir şekle sahip.

Samsung katlanabilir ekranlı telefonu nasıl görünecek?

Kısa bir süre önce Samsung’un yeni aldığı katlanabilir ekranlı akıllı telefon patenti gündeme gelmişti. Ayrıca Microsoft’un da katlanabilir tablet üstünde çalıştığı iddia edilmişti. Şimdi de daha önce görülmeyen bir katlanabilir telefon tasarımı ortaya çıktı.

Ortaya çıkan yeni görsellerde Samsung’un tam manasıyla katlanabilir formlu bir akıllı telefon modelinden ziyade, tek bir ekranı 180 derece hale getireceğine dikkat çekiliyor.

Samsung'un Katlanabilir Akıllı Telefonu

Sızdırılan görsellerde klasik akıllı telefon tasarımında, iki yönlü bir ekran yerleştirildiği dikkat çekiyor. İki farklı ekrandan ziyade tek bir ekranın 180 derece bükülerek cihazın hem önünde hem de arkasında işlev göstermesi sağlanmış.

Samsung'un Katlanabilir Akıllı Telefonu

Bir diğer dikkat çeken detay ise ekranın ön yüzeyde daha büyük, arka yüzeyde ise daha küçük bir alana yayılması oluyor. Katlanabilir formdan ziyade sadece ekranı katlanmış ve bir nevi çift ekranlı bir telefon tasarımı yansıtılıyor.

Elbette ki bu tasarımın nihai ürün olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak en azından radikal bir deneme ile Samsung’un bu veya buna benzer bir katlanabilir ekranlı akıllı telefon ile piyasada yer almaya başlayacağını söylemek mümkün. Bu konuda yaşanan gelişmeleri mobil teknoloji kategorisi altında aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here