Samsung, iPhone 8 için AMOLED Ekran Üretebilir!

Yeni gelen bir bilgiye ile iPhone 8 için AMOLED ekran tedariğinin, Samsung Display tarafından yapılması gündeme geldi. İşte detaylar!

Samsung, iPhone 8 için AMOLED Ekran Üretebilir!

Apple’ın merakla beklenen ve iPhone 7s veya iPhone 8 ismini taşıyacak yeni akıllı telefon modeli ile ilgili iddialar ve açıklamalar, hız kesmeden devam ediyor. Son gelen bilgilere göre ise iPhone 8 AMOLED ekran taşıyabilir!

iPhone 8 AMOLED ekran ile gelebilir!

Hatırlatmak gerekirse, Apple’ın iPhone’un 10. yılı anlamına gelen 2017 yılında, üç farklı iPhone modeli ile tüketicilerin karşısına çıkması bekleniyor. Bu modellerden de yalnızda bir tanesinin çok daha farklı tasarıma ve teknoloji tarafında iyileştirmelere ev sahipliği yapacağı düşünülüyor. İşte bu iPhone 8 olarak anılan üçüncü model için, yeni bir iddia gündeme geldi. Buna göre iPhone 8, Samsung Display tarafından üretilen ve Samsung’un uzun yıllardır akıllı telefon modellerinde kullandığı AMOLED ekran teknolojisini kullanacak.

Samsung, iPhone 8 için AMOLED Ekran Üretebilir!

OLED ve AMOLED ekran karmaşası!

Aslında daha önce, söz konusu olan bu üçüncü iPhone modelinin, kavisli OLED ekran ile geleceği ve hatta OLED tedarikçileri arasında Samsung isminin de yer alacağı dile getirilmişti. Lakin, OLED ekran üretimi konusunda çok ciddi bir kıtlık olduğu da altını çizilen detaylar arasındaydı.

Şimdi de Apple ve Samsung isimleri geçiyor, ancak bu defa OLED değil de AMOLED ekran teknolojisi üstünde.

Dile getirilenlere göre yaklaşık 70 milyon adetlik bir AMOLED ekran siparişi yapacak olan Apple, daha önce hiç denemediği bu teknolojiye, iPhone 8 ile “merhaba” diyebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here