Samsung, Harman International’ı Satın Almak Üzere!

Samsung, Harman Kardon ve JBS markalarının sahibi Harman International firmasını satın almaya hazırlanıyor. İşte tüm detaylar!

Güney Kore’li dev isim Samsung, kısa bir süre içerisinde Harman International şirketini bünyesine katmaya hazırlanıyor. Açıklanan bilgilere göre Samsung, yaklaşık 8 milyar dolar seviyesinde bir ödeme yapacak.

Samsung, Harman International’ı bünyesine katmaya hazırlanıyor!

Genel olarak ses teknolojileri Harman Kardon ve JBS gibi isimlerin çatısı olan Harman International, ayrıca otomobil sektöründe de aktivitelerini sürdüren önemli firmalar arasında yer alıyor. Otomobil ses sistemleri ile de kullanıcıların rağbet gösterdiği ürünleri ortaya çıkaran firma, yeni gelen bilgilere göre kısa bir süre sonra Samsung tarafından satın alınacak.

Harman Kardon

Hisse başına ödenecek 111.50 dolar ile Samsung’a geçmesi beklenen Harman International, Harman Kardın markası ile akıllı telefon tarafında da isminden HTC One M8 ve Motorola Moto Z ile söz ettirmiş, Microsoft’un da Harman Kordon ile birlikte bir ses sistemi satışa sunmaya hazırlayacağı gündeme gelmişti. Dolayısıyla Samsung, hem kendi alanı hem de otomobil alanında, bir nevi Harman International ismi ile birlikte varlığını sürdürmeye başmış olacak.

Satın alım sonrası Harman Kardon Galaxy modellerinde kullanılabilir!

Son olarak belirtmek gerekirse Samsung, satın alamnın gerçekleştirilmesini takip eden yıllarda, Kardon ses teknolojisini Galaxy modellerinde kullanmaya başlayabilir. Nitekim Samsung’un yeni nesil akıllı telefon modelleri, ses konusunda da rakiplerinden sıyrılmaya başlayabilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.