fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Samsung, Harman International’ı Satın Almak Üzere!

Teknoloji

Samsung, Harman International’ı Satın Almak Üzere!

Samsung, Harman Kardon ve JBS markalarının sahibi Harman International firmasını satın almaya hazırlanıyor. İşte tüm detaylar!

Güney Kore’li dev isim Samsung, kısa bir süre içerisinde Harman International şirketini bünyesine katmaya hazırlanıyor. Açıklanan bilgilere göre Samsung, yaklaşık 8 milyar dolar seviyesinde bir ödeme yapacak.

Samsung, Harman International’ı bünyesine katmaya hazırlanıyor!

Genel olarak ses teknolojileri Harman Kardon ve JBS gibi isimlerin çatısı olan Harman International, ayrıca otomobil sektöründe de aktivitelerini sürdüren önemli firmalar arasında yer alıyor. Otomobil ses sistemleri ile de kullanıcıların rağbet gösterdiği ürünleri ortaya çıkaran firma, yeni gelen bilgilere göre kısa bir süre sonra Samsung tarafından satın alınacak.

Harman Kardon

Hisse başına ödenecek 111.50 dolar ile Samsung’a geçmesi beklenen Harman International, Harman Kardın markası ile akıllı telefon tarafında da isminden HTC One M8 ve Motorola Moto Z ile söz ettirmiş, Microsoft’un da Harman Kordon ile birlikte bir ses sistemi satışa sunmaya hazırlayacağı gündeme gelmişti. Dolayısıyla Samsung, hem kendi alanı hem de otomobil alanında, bir nevi Harman International ismi ile birlikte varlığını sürdürmeye başmış olacak.

Satın alım sonrası Harman Kardon Galaxy modellerinde kullanılabilir!

Son olarak belirtmek gerekirse Samsung, satın alamnın gerçekleştirilmesini takip eden yıllarda, Kardon ses teknolojisini Galaxy modellerinde kullanmaya başlayabilir. Nitekim Samsung’un yeni nesil akıllı telefon modelleri, ses konusunda da rakiplerinden sıyrılmaya başlayabilir.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Teknoloji

Üste çık