Samsung Gear VR Satışları Nasıl?

Samsung, CES 2017'de Gear VR satışları ile ilgili bilgi verdi. Yapılan açıklamalara göre Samsung, Gear VR satış miktarından memnun gibi!

Samsung Gear VR

Samsung’un Galaxy serisi akıllı telefon modelleri ile birlikte kullanılan sanal gerçeklik kaskı Gear VR satışları ile ilgili, Samsung Electronics Amerika Başkanı Tim Baxter tarafından açıklamalar kaydedildi.

Gear VR 5 milyondan fazla satıldı!

Giyilebilir teknoloji alanını mobil teknolojiler ile Gear VR ismi altında bir araya getiren firma, bu konudaki çalışmalarını da devam ettiriyor.

Her ne kadar kullanıcılar tarafından akıllı telefon satın alımlarındaki gibi bir ilgi oluşturmasa da belirli ölçüler de talep görüyor.

Anlaşılan o ki bahsi geçen bu talep, beklentilerden daha da fazla bir seviyeye ulaşmış.

CES 2017’deki Samsung etkinliğindeki konuşmalarla doğrulandığı gibi Gear VR satışları, 5 milyon adet barajını geride bıraktı.

Samsung Gear VR

İlk olarak 2014 yılında Oculus firmasıyla gidilen ortaklık ile duyurulan Gear VR sanal gerçeklik kaskı, en çok Galaxy S serisi ve Note serisi ile birlikte kullanıcıların talep ettiği bir ürün haline gelmişti.

Gear 360 kameraların da Gear VR satışlarına olumlu etki gösterildiği bilgisi verilirken, karşılaştırmak adına söylemek gerekirse Oculus Rift 2016’da 355 bin satış gerçekleştirmişti.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here