Samsung Gear VR Satışları Nasıl?

Samsung, CES 2017'de Gear VR satışları ile ilgili bilgi verdi. Yapılan açıklamalara göre Samsung, Gear VR satış miktarından memnun gibi!

Samsung Gear VR

Samsung’un Galaxy serisi akıllı telefon modelleri ile birlikte kullanılan sanal gerçeklik kaskı Gear VR satışları ile ilgili, Samsung Electronics Amerika Başkanı Tim Baxter tarafından açıklamalar kaydedildi.

Gear VR 5 milyondan fazla satıldı!

CES 2017’deki Samsung etkinliğindeki konuşmalarla doğrulandığı gibi Gear VR satışları, 5 milyon adet barajını geride bıraktı.

Samsung Gear VR

İlk olarak 2014 yılında Oculus firmasıyla gidilen ortaklık ile duyurulan Gear VR sanal gerçeklik kaskı, en çok Galaxy S serisi ve Note serisi ile birlikte kullanıcıların talep ettiği bir ürün haline gelmişti.

Gear 360 kameraların da Gear VR satışlarına olumlu etki gösterildiği bilgisi verilirken, karşılaştırmak adına söylemek gerekirse Oculus Rift 2016’da 355 bin satış gerçekleştirmişti.

➤ Galaxy S8 Sızdırıldı

 

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.