Samsung, Gear VR için Yeni Patent Aldı!

Samsung, Gear VR ile birlikte göz ve yüz takibi özelliğini kullanmak adına yeni bir patent aldı. İşte yeni patent ile ilgili detaylar!

Samsung Gear VR

Gear VR

Ayrıca Bakınız: Apple VR Kaskı Patentlendi!

Gear VR için yeni patent!

Alınan patentin detaylarına göre, Gear VR ile birlikte, kullanım sorasında kullanıcının göz ve yüz hareketleri elektrokülografik ve kızılötesi sensörler ile takip edilebilecek.Gear VR

Patent alımı için Samsung tarafından hazırlanan görsellerde Gear VR’ın iç bölümünde, söz konusu takip sistemi için birçok yeni sensör eklendiği görülüyor. Dolayısıyla Samsung, aldığı bu yeni patenti ve patenti gereksinim duyduğu donanımsal güncellemeleri, 2017 yılında yeni Gear VR ile birlikte kullanıma sunabilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.