Samsung Galaxy Tab

Yeni Samsung Galaxy Tab 2 XL modeli ile ilgili önemli sızıntılar geldi. Yeni modelin teknik özellikleri ve tasarımı, sızdırılan görsellerle ortaya çıktı.

Yeni Samsung tablet modelinin hem Wi-Fi hem de 4.5 LTE versiyonu ile iki farklı şekilde satışa sunulacağını da belirtelim.

Yeni Galaxy Tab 2 XL teknik özellikleri nasıl olacak?

Öncelikle belirtmek gerekirse yeni tablette, 10.5-inç büyüklüğünde ve FullHD+ yani 1920×1200 piksel çözünürlüğünde ekran olacak. Qualcomm’un Snapdragon 450 mobil işlemcisini taşıyacak olan Samsung tablet, 32GB dahili depolama alanı seçeneği ile beraber 3GB RAM kapasitesine sahip olacak. Dahili batarya boyutunda ise 7300mAh değerindeki pil kendini gösteriyor.

Kamera tarafında ise ilk olarak 5 megapiksel selfie kamerası yani ön kamera bulunuyor. Arka tarafta ise 8 megapiksel çözünürlüğünde tek kamera yer alıyor. Alınan bilgilere göre ise yeni model, kutudan Android 8.1 Oreo sürümü ile birlikte sunulacak. Daha önce Android Oreo 8.1 yenilikleri hakkında bir haber yayınladığımızı da hatırlatalım.

Samsung Galaxy Tab A2 XL

Sızdırılan görsellerdeki tasarım tarafındaki en büyük değişim, inceltilmiş ekran çerçeveleri olarak kendini gösteriyor. Keza ekran çözünürlüğü de dikkate alındığında, beklenen bir iyileştirme olduğunu söylemek mümkün.

Çıkış tarihi olarak 9 Ağustos 2018 bilgisinin de mevcut olduğunu belirtelim. Hatırlatmak adına Galaxy Note 9 çıkış tarihi de 6 Ağustos 2019 olarak Samsung Mobile tarafından açıklanmıştı.

Her ne kadar tablet pazarındaki liderlik Apple’ın iPad ve iPad Pro modelleri ile devam ediyor olsa da Android tarafındaki rekabeti de Samsung’un geliştirmeye çalıştığını söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here