Samsung Galaxy Tab A 2017 Duyuruldu!

Samsung markasının yeni Android tablet modeli Samsung Galaxy Tab A 2017 resmi olarak duyuruldu. İşte Samsung Galaxy Tab A 2017 özellikleri!

Samsung Galaxy Tab A 2017

Samsung markası, Android dünyasına yeni tablet modelleri katmaya devam ediyor. Son olarak da uzun süredir beklenen Samsung Galaxy Tab A (2017) modeli, resmi olarak tanıtıldı. Samsung’un yeni Android tablet modeli, orta seviyede yer alan bir model olarak kendini gösteriyor.

Samsung Galaxy Tab A (2017) teknik özellikleri!

Samsung Galaxy Tab A 2017

Kısa bir süre önce duyurulan yeni Android orta seviye tablet modeli Samsung Galaxy Tab A 2017’nin teknik özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

8-inç büyüklüğünde ve 1280×800 piksel çözünürlüğünde ekran

1.4GHz saat frekansı ile çalışan 4 çekirdekli Quaclomm Snapdragon 525 mobil yonga seti

16 GB dahili depolama alanı ve 2 GB RAM

8 MP çözünürlüğünde arka ve 5 MP çözünürlüğünde ön kamera

5000mAh kapasitesine sahip dahili batarya

Samsung Galaxy Tab A 2017

Kutudan Android 7.1 Nougat mobil işletim sistemi sürümü ile birlikte çıkacak olan yeni Samsung tablet modeli, ilk olarak Vietnam kapsamında satışa sunulacak. Şu an için çıkış fiyatı ise 285 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Samsung Galaxy Tab A 2017

Ülkemizdeki satışları ile ilgili ise net bir bilgi, şu an için Samsung Türkiye tarafından açıklanmış değil. Bu kapsamda gelen yeni bilgiler, an be an aktarıyor olacağız.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.