Galaxy S9 ve S9 Plus

Uzun bir süredir dünyanın birçok farklı bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de satışları aktif bir şekilde devam eden Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modelleri ile ilgili iyi haberler gelmiyor. Son yaşanan gelişmelere göre ise Güney Koreli firma, yeni nesil akıllı telefonlarının global satışlarından beklediği sayıları elde edemiyor. Bununla beraber yeni nesil Note modelinde de benzer bir tablonun meydana gelmesinden endişe ediliyor.

Samsung’un telefon satışlarında beklentiler aşağı çekiliyor!

Android akıllı telefon modelleri konusunda uzun bir süredir lider marka olmayı başaran Samsung, son birkaç yıldır bu ünvanını zora sokmaya başlaması gündemde. Galaxy S8 ile başlayan bu gerileme, Note serilerinde de devam ediyor. Şu an için Note 9 modeli için konuşmak mümkün olmasa da S serisinde beklentiler yerine gelmiyor.

Galaxy S9 ve S9 Plus

Sektördeki konuşmalara göre firmanın S9 ve S9+ satışları ile ilgili beklediğini bulamadığı bilgisi dikkat çekiyor. Hem fiyat konusundaki yükseliş hem de tasarım konusunda kullanıcıların beklentilerinin tam olarak karşılanamaması, satışları baltalıyor gibi görünüyor. Ancak en büyük etkinin Çinli modellerin yükseliği olduğu belirtiliyor.

Çinli firmalar dengeleri değiştiriyor!

Xiaomi, OnePlus ve Huawei markalarının Çin pazarında elde ettiği başarıları fiyatlandırmaki rekabetleri ile global arenaya da taşıyabiliyor olmaları, Android telefon dünyasındaki dengeleri değiştirmeye başlamış oldu. Tasarım tarafında oldukça iddiaları modeller sunmaya çalışan Çinli firmalar, bununla birlikte performans tarafında da sektördeki en iyi bileşenleri tercih ediyor. Bunların üzerine bir de fiyatlandırma tarafında rakiplerinin çok daha aşağısında bir strateji izlemeleri, kullanıcıları da bu yöne çekiyor.

Samsung’un premium algısını korumaya çalışması ve doğrudan doğruya Apple’ın iPhone modelleri ile rekabet içinde olması, beraberinde bazı sorunları da getirmeye başladı. Nitekim anlaşılan o ki satış miktarlarında da somut bir şekilde bu sorunlar kendini göstermeye başlamış. Elbette ki halen daha ciddi satış miktarları kendini gösteriyor ve firmaya artı olarak yazılıyor. Ancak Note modelinde de beklentiler yerine gelmez ise 2019 yılı Güney Koreli firma için oldukça zorlu bir yıl haline gelebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here