Samsung, Galaxy S9 Modelinde 7nm Exynos İşlemci Kullanacak!

Samsung, 2018'in ilk ayları itibariyle 7nm Exynos mobil işlemci üretimine başlayacak. Kuvvetle muhtemel Galaxy S9 modelinde 7nm mobil işlemci yer alacak!

Mobil işlemci tarafındaki üretim teknolojisinde, ciddi anlamda iyileştirmeler yaşanmaya devam ediyor. Apple’ın mobil işlemci üretimindeki önemli isimlerden olan TSMC‘nin 2018 yılındaki 7nm üretim sürecine başlayacağı bilgilerinin gelmesinden sonra, şimdi de Samsung’un 7nm Exynos işlemci üretimine geçişi ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Samsung 7nm işlemci üretimine 2018’de başlıyor!

Exynos İşlemci

Yeni gelen bilgilere göre Samsung, mobil yonga üretimindeki bantlarını, 7nm üretim yapabilecek düzeye geliştirmiş olacak ve 2018 yılının başı itibariyle, seri üretim bantlarından 7nm Exynos ve Apple gibi diğer iş ortaklarının mobil işlemcilerinin çıkışları alınmaya başlayacak.

Ortaya çıkan bu bilgilerden sonra, 2018 yılında duyurulacak yeni üst seviye Galaxy modellerinin, 7nm üretim süreciyle hazırlanan işlemcileri taşıyacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Üstelik ismi Galaxy S9 mu olur bilinmez ancak, bu sürecin ilk örneği de Samsung Galaxy S9 olacaktır.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.