Samsung Galaxy S9 Iris Tarayıcısı Nasıl Olacak?

Samsung Galaxy S9 modelinin Iris tarayıcı özelliği ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. İşte Galaxy S9/S9+ Iris tarayıcısının detayları!

Samsung iris Tarayıcısı

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modelleri ile ilgili sızıntı bilgiler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de Galaxy S9 Iris tarayıcı özelliği ile ilgili dikkat çeken bilgiler geldi. Buna göre iris tarama tarafında Samsung, ciddi bir iyileştirme sunacak.

Galaxy S9’da 3 MP Iris tarama kamerası olacak!

Galaxy S9 Iris tarayıcısı ile ilgili yeni gelen iddialara göre, cihazın ön yüzeyindeki kameranın çözünürlük değeri, 3 mega piksel seviyesine yükseltilecek. Hatırlatmak gerekirse Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 modelinde iris tarayıcı için kullanılan ön kameranın çözünürlüğü, 2 mega piksel seviyesindeydi.

Samsung iris Tarayıcısı

Yaşanacak olan bu 1 mega piksel çözünürlük artışı ile beraber, gözlük ve karanlık ortamlarda dahi sorunsuz bir şekilde tanımlama yapılabilecek. Bilindiği gibi S8 ve Note 8 kullanıcıları, en çok karanlık ortamda çalışmayan Iris tarama özelliğinden şikayetçiydiler.

Daha önce Samsung’un Galaxy S9 modeli ile ilgili yaptığı açıklamada, bu yeni Galaxy ailesi üyesinin tasarımdan ziyade kullanıcı deneyimi iyileştiren bir model olacağı belirtilmiş. Nitekim yeni iddia edilen bu özellik de Samsung’un S9 ve S9+ modeli ile ilgili yaptığı açıklamalar ile örtüşüyor.

Son olarak belirtmek gerekirse kısa bir süre önce Phil Schiller’in Android tarafındaki Face ID benzeri özellikler için yorumu, anlaşılan o ki S9 ve S9+ için geçerli olacak. Zira halen daha Face ID benzeri bir yaklaşım sunulmamış olacak. Daha önce de Haber Tekno olarak Galaxy S9 çıkış tarihi ile ilgili bilgileri aktarmıştık.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here