Samsung Galaxy S9 Dikey Arka Kamera Tasarımına Sahip Olacak!

Samsung Galaxy S9 tasarımı ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. İşte en son Galaxy S9 sızıntı bilgileri ve detayları!

Samsung Galaxy S9 ve galaxy s8

Samsung Galaxy S9 özellikleri ile ilgili doğrudan doğruya Samsung tarafından resmi bir açıklama geldi. Buna göre Galaxy S9 modeli, yepyeni bir modelden ziyade Galaxy S10 öncesinde bir ara model olma niteliği taşıyor olacak.

Galaxy S9 ile ilgili Samsung’dan açıklama!

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre Galaxy S9, tasarım anlamında çok büyük bir değişim sunmayacak. Temel olarak hem donanım hem de yazılım tarafındaki gelişmelere ev sahipliği yapacak. Samsung’a göre Galaxy S9, yenilikçi bir modelden ziyade kullanıcı deneyimini iyileştirmek temeli ile hazırlanan bir model anlamını taşıyacak.

Samsung Galaxy S9 ve galaxy s8

Anlaşılan o ki daha önce de gelen bilgiler ışığında yeni modelin en büyük tasarımsal farklılığı, arka kamera konumlandırması ve parmak izi okuyucu sensör yerinin değişimi olacak. Tıpkı iPhone X modelinde olduğu gibi dikey arka kamera konumlandırmasına geçiş yapması beklenen Samsung, Galaxy S8 ve S8+ modellerinde çok sık eleştirilen parmak izi okuyucu sensör konumunu da revize etmiş olacak. Dikey arka kameranın altında kalan parmak izi okuyucu, erişimi kolaylaştırmış olacak. Tıpkı Samsung’un açıklamasında olduğu gibi bu hamle, kullanıcı deneyimini artıran bir faktör olacak.

Galaxy S9 arka kamera özellikleri arasında 1000 kare-saniye detayı

Bunların dışında arka kamera özellikleri arasında 1000 kare-saniye ağır çekim yapabilme yeteneği olabileceğine dikkat çekiliyor. Hatırlatmak gerekirse daha önce Sony tarafından duyurulan mobil kamera, 19 mega piksel çözünürlük ve 900 kare-saniye ağır çekim yeteneği sunuyordu. Nitekim Samsung’un bu modül ile benzer bir kamera modülü veya doğrudan aynı modülü kullanması kuvvetle muhtemel gibi görünüyor. Elbette ki söz konusu bu iddialar gerçeğe dönüşürse…

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.