Samsung Galaxy S8 Teknik Özellikleri Detaylanıyor!

2017 yılının merakla beklenen akıllı telefon modelleri arasında yer alan Samsung Galaxy S8 teknik özellikleri detaylanmaya başladı!

Samsung Galaxy S8

Samsung’un 2017 yılında piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni tepe model Galaxy modeli Samsung Galaxy S8 teknik özellikleri ile ilgili yeni detaylar aktarılmaya başladı.

Samsung Galaxy S8 özellikleri!

Yeni ortaya atılan iddialara göre Samsung Galaxy S8 özellikleri arasında, bilhassa 8GB RAM detayı dikkat çekiyor. Aslında daha önce Samsung’un, 256GB dahili depolama alanına sahip Galaxy S8 modeli için 6GB RAM kullanacağı söyleniyordu. Lakin, Galaxy Note 7 fiyaskosundan sonra Samsung’un kullanıcıların dikkatini yeniden toplayabilmek için 8GB RAM detayını atlamayacak olduğu öne sürülüyor.

Samsung Galaxy S8

Bunlarla birlikte Samsung Galaxy S8 teknik özellikleri kapsamında, UFS 2.1 flaş depolama alanı kullanılacağı iddia ediliyor. İşlemci tarafında ise Samsung Galaxy S8, 10nm üretim bandından çıkan yeni Exynos 8895’i ve elbette ki Qualcomm’un yeni mobil yonga seti Snapdragon 835 taşıyacak.

Tüm bunların dışında, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin kutudan Android 7.0 Nougat ile birlikte çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Samsung Galaxy S8 ne zaman çıkacak?

Son olarak belirtmek gerekirse, eğer Samsung geleneğini bozmaz ve bir sürpriz ile kullanıcılarının karşısında çıkmaz ise Galaxy S8 çıkış tarihi, Nisan 2017 olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.