Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Ölçüleri Sızdırıldı!

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin ölçüleri ile ilgili detayları ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ın ölçüleri!

Samsung Galaxy S8

Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın ölçüleri ile ilgili detaylı bilgiler ve çizimler yayınlandı. Söz konusu çizimler, bir önceki modeller olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ile birlikte kıyaslama olarak hazırlanmış durumda.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın ölçüleri!

Ortaya çıkan görsellere göre Galaxy S8’in ölçüleri 140.14 x 72.20 x 7.30mm iken, Galaxy S8 Plus’ın ölçüleri 152.38 x 78.51 x 7.94mm olarak yansıtılıyor.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Ölçüleri

Açıklanan bu ölçülerden yola çıkarak, yeni akıllı telefon modeli Galaxy S8 ekran boyutunun 5.7-inç, Galaxy S8 Plus’ın ekran boyutunun da 6.2-inç seviyelerinde olduğunu söylemek mümkün. Keza daha önce gelen bilgiler de bu doğrultuda şekilleniyordu.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Ölçüleri

Görsellerdeki S7 ve S7 edge modelleri ile karşılaştırılan S8 ve S8 Plus modellerinin, her ikisinin de kavisli ekrana sahip olduğu dikkat çekiyor.

Bunlara ek olarak, görsellerden anlaşıldığı gibi cihazın alt kısmında, microUSB tipindeki port yuvasına benzer bir çizim yapılmış. Ancak Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde, USB Type-C portuna geçiş yapılması bekleniyor. Ayrıca parmak izi okuyucu sensöründe, ekranın altındaki ince alanda konumlandırılacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunların dışında, yeni Galaxy serisinin model numaraları da ortaya çıktı. Buna göre model numaraları şu şekilde:

Samsung GALAXY S8 – SM-G9500-SM-G950X

Samsung GALAXY S8 Plus – SM-G9550-SM-G955X

Galaxy S8’in çıkış tarihi!

Son olarak Galaxy S8 çıkış tarihi de değinmek gerekirse, 26 şubat tarihinde tanıtılması ve 17 nisan tarihinde çıkış yapması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.