Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’ın Tasarım Ölçüleri Sızdırıldı!

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinin yeni sızıntıları ile tasarım ölçüleri ortaya çıkmış oldu. İşte Galaxy S8 ve S8 Plus'ın detayları!

Samsung Galaxy S8

Samsung’un yeni akıllı telefon modeli Galaxy S8 ile ilgili yeni sızıntı bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen sızıntı render görseller ile birlikte Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin tasarım ve ekran özellikleri ile ilgili önemli bilgiler edinmek mümkün oldu.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın ekran özellikleri!

Ortaya çıkan yeni görsellerde Galaxy S8’in ekran boyutunun 5.8-inç ve Galaxy S8 Plus modelinin ekran boyutunun ise 6.2-inç büyüklüğünde olacağı bilgisi desteklenmiş oluyor.

Bunlara ek olarak, daha önce LG G6 ekran detaylarında bahsi geçen 18,5:9 oranı, öyle görünüyor ki Galaxy S8-S8 Plus modellerinde de kullanılmaya başlanacak. Ekranın dikey kullanımını genişleten bu alışmışın dışında kalan ekran tipi, ekran-kasa oranındaki iyileştirmelerle beraber dikey kullanımda çok daha fazla bir alanı kullanıcıya sunabilecek.

Bu özelliğin en çok aynı anda iki farklı uygulama kullanımı sırasında verimliliğini göstereceği söylense de ekosistem içerisinde kimi zorluklara da neden olabilir. Zira belirtildiği gibi 2:1 ile alışılmışın dışında bir geçiş süreci yaşanacak.

Bunların dışında, ekran-kasa oranının yüzde 80-90 seviyeleri aralığına yükselmesi, Galaxy S8’in parmak izi okuyucusunun da ön panelden arka kamera yanına taşınması ile sonuçlanıyor. Her ne kadar pratik kullanımda parmak izi okuyucu özelliğinin cihazın ön tarafında olması daha iyi olarak düşünülse de parmak izi okuyucu sensörün ekrana dahil edilme sürecine kadar böyle bir çözüm sunulacak gibi görünüyor.

İşte sızdırılan yeni Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus render görüntüleri:

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here