Samsung Galaxy S8+ Özellikleri Ortaya Çıktı!

Samsung'un Galaxy S8 ile birlikte duyuracağı Samsung Galaxy S8+ modelinin teknik özellikleri ortaya çıktı. İşte tüm özellikleri!

6-inç Galaxy S8+

Samsung tarafından merakla beklenen yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile ilgili her geçen gün yeni ve somut detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak da başarılı akıllı telefon sızıntıları ile bilinen evleaks tarafından, Samsung Galaxy S8+ özellikleri ortaya çıkartıldı!

Galaxy S8 Plus teknik özellikleri!

Yeni model ile ilgili tam liste olarak yayınlanan bilgiler doğrultusunda, Galaxy S8+ özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

6.2-inç büyüklüğünde ve QHD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran

Snapdragon 835 mobil işlemci

4GB RAM

8 MP çözünürlüğünde ön kamera

12 MP çözünürlüğünde ve Dual Piksek teknolojisine sahip arka kamera

IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası

Iris tarayıcı (Göz tarama özelliği)

64GB dahili depolama ve microSD kart desteği

Kablosuz şarj

Samsung Knox

Samsung Pay

Ortaya çıkan bilgiler ışığında, yeni akıllı telefon modelinin ekran boyutu ile ciddi anlamda geniş bir görsel deneyim sunacağını söylemek mümkün oluyor. 4GB RAM detayı, her ne kadar beklentiler altında kalacak olsa da Samsung, 6GB RAM detayına sahip farklı br model de hazırlayacak. Bu konu ile ilgili habertekno.com olarak elde ettiğimiz ciddi bilgiler bulunmaktadır. Nitekim rahatlıkla Samsung’un 4GB RAM’li modeli sabit tutacağını ve özel bir varyasyon olarak da 6GB RAM’li S8 modellerinin piyasada yer alacağını söylemek mümkün…

12MP çözünürlüğünde ve çift sensörlü arka kamera detayına ek olarak, 8MP çözünürlüğünde bir ön kamera bilgisi ortaya çıkmış oldu. Bununla beraber S8 ve S8+, suya ve toza karşı dayanıklılığını, IP68 sertifikası ile birlikte sürdürmeye devam edecek.

Yeni Galaxy S8+ için beklentiler arasında, Bixby isimli dijital asistanın da olduğunu ek olarak söylemek gerekiyor. Doğrudan Samsung tarafından geliştirilen bir dijital asistan ile birlikte Samsung, kendi kullanıcılarına Android işletim sistemi ile gelen Google’ın dijital asistanından fazlasını sunmayı amaçlayacak.

Samsung Galaxy S8+ Özellikleri

Her ne kadar listede işlemci özelliği belirtilmemiş olsa da daha önceki gelen bilgiler ışığında Samsung’un Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil yonga setini kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor. Kulaklık girişinin kullanılmaya devam edileceğini yeni Android Nougat işletim sisteminin kullanılacağını da son olarak hatırlatmak gerekiyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here