Samsung Galaxy S8, Microsoft Continuum Benzeri Bir Özellik ile Gelebilir!

Yeni gelen bir bilgiye göre Samsung Galaxy S8 Microsoft Continuum benzeri bir özellik ile gelebilir. İşte yeni Galaxy S8 özelliği ile ilgili detaylar!

Samsung Galaxy S7 edge

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy S8 özellikleri ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor Son olarak gelen bir görsel sızıntıya göre Samsung, Galaxy S8 modeli için Microsoft’un Continuum özelliğine benzer bir özellik hazırlıyor.

Samsung Galaxy S8 Desktop Experience özelliği!

Samsung’un hazırladığı iddia edilen Desktop Experience isimli slide kapsamından bir görüntü sızdırıldı. Sızdırılan görselde, Samsung akıllı telefonların klavye ve mouse ile birlikte masaüstü kullanım sağlayacağı gösteriliyor. Çoklu pencere, harici monitör ve klayve-mouse kullanımına dikkat çekilen söz konusu slide görselinde, dolaylı olarak Samsung Galaxy S8 özelliğinin aktarıldığı ifade ediliyor.

Samsung Galaxy S8 Desktop Experience özelliği

Bilindiği gibi Desktop Experience benzeri bir kullanım şekli, Microsoft tarafından da Continuum isimlendirilmesi ile sunuluyor ve akıllı telefonların harici monitör ile masaüstü kullanım deneyimi yaşatması amaçlanıyor.

Samsung’dan daha önce bu tip bir çalışmanın yapıldığına dair bir bilgi gelmemişti. Sızdırılan görselin Samsung Galaxy S8 özelliklerine yönlendirme yapması, dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.