Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 ile İlgili Önemli Açıklama!

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 ile ilgili önemli açıklamalar geldi. İşte yeni gelen Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy Note 8 bilgileri!

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8

Samsung’un merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli Galaxy S8 özellikleri ve Galaxy Note 8 modelinin akıbeti ile ilgi önemli açıklamalar geldi.

Galaxy Note serisi Galaxy Note 8 ile devam edecek!

Kısa bir süre önce Güney Kore’deki Samsung’un partner olduğu bir şirketin sözcüsü, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 modeli ile ilgi önemli açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamalara göre, Galaxy Note 7 modeli ile yaşanan skandal sonrasında Note serisinin kaldırılabileceğine yönelik gelen yorumlar tarihe karışıyor. Zira, partner şirketin sözcüsü tarafından yapılan açıklamalara göre Samsung, Note serisini durdurmak bir yana, Galaxy Note 8 çıkış tarihi olarak 2017 yılının ilk yarısından sonrası için planlamalara başlamış durumda.

Galaxy Note 7

Galaxy Note 7 modelinin, patlama olayları yaşanmadan önce kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandığı belirtilirken, Galaxy Note 8 özellikleri ile ilgili önemli detaylara yer verildi.

Samsung Galaxy S8 2K ekran ile gelecek!

Yapılan açıklamar doğrultusunda, Samsung’un Galaxy S8 modelini 2K çözünürlüğünde ekran ile duyuracağı öne çıktı. Öte yandan Galaxy Note 8 modeli ise, 4K ekran çözünürlüğüne sahip olacak.

Tüm bunların dışında Samsung’un yeni bir Gear VR isimli sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı bilgisinin de ortaya çıktığı açıklamalarda, Note 8 ve Galaxy S8’in VR deneyimi konusunda ciddi iyileştirmeler taşıyacağı izlenimi verildi.

Şu an için söz konusu açıklamaları yapan kişinin hangi partner şirket olduğu bilgisinin detayı paylaşılmış değil. Lakin, bu denli net açıklamaların yapılması, en azından Samsung Galaxy Note 8’in akıbetini doğrulamış oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.

1 yorum