Samsung Galaxy S8’in Batarya Boyutu Ortaya Çıktı!

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus batarya boyutları ile ilgili detaylar ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy S8'in batarya boyutu!

Samsung Galaxy S8

Samsung’un merakla beklenen yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus özellikleri ile ilgili detaylar gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak da Galaxy S8 batarya boyutu ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy S8 Plus batarya boyutu, Note 7 ile aynı olacak!

Ortaya çıkan yeni iddialara göre Galaxy S8’in batarya kapasitesi, 3,000mAh olacak. Öte yandan daha büyük ekranlı Galaxy S8 Plus’ın batarya boyutunun ise 3500mAh olacağı iddia ediliyor.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus

Hatırlatmak gerekirse Samsung Galaxy Note 7 modelinin batarya boyutu da 3500mAh seviyesindeydi. Bu bağlamda Samsung’un Galaxy S8 bataryasında, Note 7 olayından sonra daha temkinli bir yol izlemeye başladığını söylemek mümkün. Zira özellikle Plus modeli dikkate alındığında, 6.2-inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı dile getirilen model için, 3500mAh büyüklüğünde bir bataryanın kullanılması, beklentilerin altında kalan bir kapasite olarak değerlendiriliyor.

Öyle görünüyor ki Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus modelinde en çok batarya konusunda iddiadan uzak kalmayı tercih etmiş. İlerleyen dönemlerde bu bilgilerin ne derece gerçeği yansıttığı ortaya çıkmış olacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here