Samsung Galaxy S8 Basınca Duyarlı Tuşlarla Gelecek!

Samsung Galaxy S8 özellikleri ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S8 basınca duyarlı tuşlarla gelecek!

Samsung Galaxy S8 özellikleri ve tasarım detaylarına ilişkin gelen iddialar, hız kesmeden devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S8 kapasitif tuşlar yerine, basınca duyarlı hazırlanmış ekran tuşlarına sahip olacak.

Samsung Galaxy S8 ile kapasitif tuşlar kaldırılabilir!

Bilindiği gibi Samsung, uzun bir süredir ekranın alt tarafında home tuşu ile birlikte kapasitif tuşlara yer veriyor. Gelen yeni iddialara göre Samsung Galaxy S8 ile birlikte Samsung, kapasitif tuşları kaldırarak, bunun yerine ekran üzerine özelleştirilebilir ve basınca duyarlı tuşlar hazırlayacak.

Samsung Galaxy S8

Bu bilgi ile birlikte, Samsung Galaxy S8 modelinin Apple’ın 3D Touch teknolojisi gibi genel anlamda basınca duyarlı ekran ile geleceği söylenebilir.

Gazeteci David Ruddock tarafından ortaya atılan bu Samsung Galaxy S8 iddiasının neticesinde Samsung, ekran-kasa oranını artırarak cihazın altında kalan bölmeyi de daha da inceltebilecek. Cihazın boyutları artmadan ekran boyutunun genişlemesine olanak sağlayacak bu ince detaylar, Samsung tarafında ilk olaraka Samsung Galaxy S8 ile ortaya çıkmış olacak gibi duruyor.

En son Samsung Galaxy S8 haberleri

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.