Samsung Galaxy S7 Vulkan API Desteği Aldı!

Samsung Galaxy S7 için Vulkan API desteği getiren bir güncelleme yayınlandı. İşte Samsung Galaxy S7 Vulkan API güncellemesinin detayları!

Galaxy S7 Vulkan

Samsung Galaxy S7 Vulkan API desteği içeren bir güncelleme aldı. Samsung’un daha önce vaat ettiği Vulkan API güncellemesi, en nihayetinde Samsung Galaxy S7 için yayınlanmış oldu.

Samsung Galaxy S7 Vulkan API desteği aldı!

Galaxy S7 Vulkan

Samsung, Nisan 2016 tarihinde yaptığı açıklamalarda, Galaxy S7 ile birlikte yeni Vulkan grafik API’sinin neler yapabileceğini göstermişti. Sonrasında da Samsung, E3 2016’da Need for Speed: No Limits mobil oyununun, Vulkan API destekli Galaxy S7 ile birlikte nasıl bir performans gösterdiğini sergilemişti.

Lakin, o günden beri Galaxy S7, Vulkan API desteğine geçiş yapmamıştı. En nihayetinde ise Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için yayınladığı Ağustos güvenlik güncellemesinde, Vulkan grafik API desteğini, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge tarafına taşımış oldu.

Galaxy S7 Vulkan

Kısaca özetlemek gerekirse yeni 3D Vulkan grafik API’si, özellikle TouchWiz arayüzünde ciddi performans artışı sağlıyor. Bununla beraber, Samsung’un iddiasına göre Vulkan API destekleyen TouchWiz, batarya performansı konusunda da daha iyi işler çıkartıyor.

Oyun tarafında da Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, Vulkan API desteği ile çok daha iyi oyun deneyimi sunuyor. Son olarak belirtmek gerekirse Vulkan API desteğini sadece Samsung’un sunması yeterli değil. Oyun geliştiricilerinin de Vulkan grafik API destekli oyunları, Google Play Store üzerinden destekli Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve Galaxy Note 7 için sunması gerekiyor.

Vulkan API ile Galaxy S7 oyun performansı:

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.