Samsung, Galaxy S6 Edge ile İlgili Üretim Videosu Yayınladı!

Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy S6 Edge modelinin ekran ve kasa üretim sürecini konu alan bir video yayınladı. Söz konusu video ile Samsung, Galaxy S6 Edge için özellikle ekran üretiminin nasıl ilerlediği ile ilgili detaylara da yer veriyor.

Samsung, Galaxy S6 Edge ile İlgili Üretim Videosu Yayınladı! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri - en son teknoloji ve bilim haberleri -2-

Ekran üretim sürecinde Samsung, cam yapıyı 800 C dereceye kadar ısıtıyor ve özel üretim kalıplarıyla S6 Edge için tasarlanmış yapıya göre işlemeye başlıyor. Bu sürece Termal Forming ismini veren Samsung, ayrıca videoda metal tasarım detaylarının, üretim bandı içerisinde nasıl şekillendiğini de gösteriyor.

Öte yandan Samsung, Edge ekran üretim videosu ile benzerlik gösteren ve işlemci üretim sürecini konu alan farklı bir video daha yayınlayacağını da belirtiyor.

Söz konusu Samsung Galaxy S6 Edge üretimini konu alan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.