Samsung, Galaxy Note 7 Patlama Sorununun Nedenini Açıkladı!

Samsung, resmi olarak Galaxy Note 7 patlama sorununun nedenini açıkladı. İşte Samsung'un Galaxy Note 7 patlama sorununun açıklaması!

Galaxy Note 7 Patlama

Bilindiği gibi Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunu sebebiyle geri çağırma ve satışların durdurulması işlemini yürürlüğe koymuştu.

Daha önce Galaxy Note 7 bataryasındaki bir problemden dolayı ortaya çıktığı açıklanan Galaxy Note 7 patlama sorununa, kısa bir süre önce doğrudan Samsung tarafından ayrıntılı bir cevap geldi.

Galaxy Note 7 patlama sorununun sebebi açıklandı!

Galaxy Note 7 Patlama

Samsung tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Galaxy Note 7 patlama sorununun temel sebebi, bataryanın anot ve katot uçlarının birbirine temas etmesi olarak gösteriliyor.

Bu sorunun çok nadir görülen bir üretim hatası olduğunu da açıklamasına ekleyen Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunu için en net cevabı vermiş oldu.

Galaxy Note 7 Patlama

Bundan sonrası için Samsung’un, Galaxy Note 7 ile ilgili nasıl bir süreç devam ettireceği büyük merak konusu olmuş durumda.

Önümüzdeki günlerde, sorunlu batarya üretiminin araştırılması ve temizlenmesinden sonra, Galaxy Note 7 patlama sorunun ortadan tamamıyla kalkması bekleniyor.

Öyle görünüyor ki Samsung, çok nadir ortaya çıkan bir batarya üretim süreci hatasını, Galaxy Note 7 ile deneyimlemiş oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.