Samsung, Galaxy Note 7 Patlama Sorununun Nedenini Açıkladı!

Samsung, resmi olarak Galaxy Note 7 patlama sorununun nedenini açıkladı. İşte Samsung'un Galaxy Note 7 patlama sorununun açıklaması!

Galaxy Note 7 Patlama

Bilindiği gibi Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunu sebebiyle geri çağırma ve satışların durdurulması işlemini yürürlüğe koymuştu.

Daha önce Galaxy Note 7 bataryasındaki bir problemden dolayı ortaya çıktığı açıklanan Galaxy Note 7 patlama sorununa, kısa bir süre önce doğrudan Samsung tarafından ayrıntılı bir cevap geldi.

Galaxy Note 7 patlama sorununun sebebi açıklandı!

Galaxy Note 7 Patlama

Samsung tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Galaxy Note 7 patlama sorununun temel sebebi, bataryanın anot ve katot uçlarının birbirine temas etmesi olarak gösteriliyor.

Bu sorunun çok nadir görülen bir üretim hatası olduğunu da açıklamasına ekleyen Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunu için en net cevabı vermiş oldu.

Galaxy Note 7 Patlama

Bundan sonrası için Samsung’un, Galaxy Note 7 ile ilgili nasıl bir süreç devam ettireceği büyük merak konusu olmuş durumda.

Önümüzdeki günlerde, sorunlu batarya üretiminin araştırılması ve temizlenmesinden sonra, Galaxy Note 7 patlama sorunun ortadan tamamıyla kalkması bekleniyor.

Öyle görünüyor ki Samsung, çok nadir ortaya çıkan bir batarya üretim süreci hatasını, Galaxy Note 7 ile deneyimlemiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here