Samsung, Galaxy Note 7 Geri Çağırma Uygulaması Başlattı!

Özellikle üst üste gelen Galaxy Note 7 patlama haberlerinden sonra, Samsung'un Galaxy Note 7 toplama kararı aldığı belirtiliyor. İşte detaylar!

Galaxy Note 7

Tanıtıldığı ilk günden bu yana ilgi odağı haline gelen Galaxy Note 7, Samsung tarafından toplatılacak. Gelen bilgilere göre Galaxy Note 7 patlama haberler, Samsung’u harekete geçirmek durumunda bıraktı!

Galaxy Note 7 toplatılıyor!

Kısa bir süre önce, Samsung’un Galaxy Note 7 sevkiyatlarını durdurduğuna ilişkin bilgiler, Güney Kore’den tüm dünya basınına aktarılmıştı. Şimdi de Samsung’un, Galaxy Note 7 modelini toplatmaya hazırlandığı bilgisi paylaşıldı.

Galaxy Note 7

Doğrudan Samsung tarafından açıklanan bilgilere göre kullanıcıların üst üste Galaxy Note 7 patlama sorunu sebebiyle cihazlar yenileri ile değiştirilecek. Şimdiye kadar 3 milyona yakın satış gerçekleştiği belirtilen Galaxy Note 7 modeli için, geri çağırma kampanyası düzenlenecek.

Toplanan Galaxy Note 7 modelinin yerine yenisinin verileceği söylenen söz konusu kampanya ile ilgili henüz net detaylar mevcut değil. Bununla birlikte, Samsung’un yayınladığı açıklamada, söz konusu Galaxy Note 7 toplama operasyonunun, dünya genelinde olduğu bilgisi geçiyor.

Öyle görünüyor ki Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunu konusunda ciddi çalışmalar yapmak durumunda kalacak. Önümüzdeki günlerde Samsung’un, ülkemizde de Galaxy Note 7 ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğini bekleyip göreceğiz.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.