Samsung’ un yeni Phablet modeli Galaxy Note 5‘ i, bu yıl Eylül ayında duyuracağı tahmin ediliyordu. Ancak gelen son söylentilere göre Samsung, Galaxy Note 5 modelini daha erken sunmayı planlıyor olabilir.

Samsung Galaxy Note 5 Beklenenden Daha Erken Tanıtılabilir! - habertekno.com - habertekno güncel teknoloji haberleri - erene rtem - ernertm (1)

Koreli WhoWiredKorea, Samusng’ un Galaxy Note 5 modelini Temmuz ayı içerisinde tanıtabileceği söylentilerini başlattı. Bu söylentilerin ardındaki Samsung’ u daha erken tanıtıma iten etkenin ise, Apple’ ın iPhone 6S olarak isimlendireceği düşünülen yeni nesil iPhone modeli ile rekabet içerisinde olması düşünülüyor.

Bununla beraber Samsung’ un, Samsung Pay isimli yeni ödeme sistemini Galaxy Note 5 ile yaymayı amaçladığı da yine Samsung’ u erken tanıtıma yönelten sebepler olarak gösteriliyor.

Samsung Galaxy Note 5 Beklenenden Daha Erken Tanıtılabilir! - habertekno.com - habertekno güncel teknoloji haberleri - erene rtem - ernertm (2)

Her ne kadar bu durum sadece bir söylentiden ibaret olsa da aktarılan sebeplerin sadece söylenti olmadığı söylemek gerek. Zira Samsung, Note 5 önderliğinde Apple Pay’ e karşı Samsung Pay ile pazar payı yüzdesini yüksek tutmayı amaçlayacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here