Samsung Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus (2018) Tanıtıldı!

Samsung Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus remi olarak tanıtıldı. Galaxy A8 özellikleri ve Galaxy A8 Plus özellikleri bazı yönlerden farklılaşıyor!

Samsung Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus

Galaxy A8 (2018) ve Galaxy A8 Plus (2018) modelleri resmi olarak duyuruldu. Bir süredir akıllı telefon sızıntıları kapsamında yer bulan yeni A8 ve A8 Plus, en sonunda resmi olarak tanıtıldı. Beklentiler ile birebir örtüşen bir Galaxy A8 2018 ailesi ile karşı karşıya kalınmış durumda…

Samsung Galaxy A8 2018 ve A8 Plus tasarım detayları

Samsung Galaxy A8 2018
Samsung Galaxy A8 2018

Öncelikle tasarım konusuna değinmek gerekirse yeni modeller, çerçevesize yakın ekran tasarım anlayışına sahip. Ön yüzeyde yekpare bir ekran görüntüsü sunan yeni modeller, arka tarafta ise arka kameranın altına yerleştirilmiş parmak izi okuyucu ile dikkat çekiyor.

Ön yüzeyden Galaxy S8 ile büyük benzerlik gösteren modeller, arka yüzeye ise S9 beklentilerini gerçeğe dönüştürmüş gibi görünüyor.

Normal model için belirlenen ekran boyutu 5.6-inç iken, Galaxy A8 Plus ekran boyutu ise 6-inç büyüklüğünde belirlenmiş. 18.5:9 ekran oranı ile çerçevesize yakın tasarım anlayışına geçiş yaptığını belli ediyor.

Her iki modelde de 2220×1080 yani Full HD+ olarak ifade edilebilecek bir çözünürlük tercih edilmiş.

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus teknik özellikleri

Samsung Galaxy A8 Plus 2018
Samsung Galaxy A8 Plus 2018

Teknik özellik tarafında ilk olarak 8 çekirdekli ve 2.2GHz maksimum saat frekansına ulaşan bir Exynos 7885 mobil işlemci detayı kendini belli ediyor. Şu an için Samsung tarafından tasarlanan ve üretilen bu Exynos mobil yonga setinin test sonuçları belli değil. Bu konuda gelecek yeni haberleri, Haber Tekno olarak duyurmaya devam edeceğiz.

Normal modelde 4 GB ve 64 GB dahili depolama alanına yer verildiği görünüyor. Galaxy S8 Plus tarafında ise 64 GB dahili depolama alanına, 6 GB RAM eşlik ediyor. Tüm bu teknik özelliklerin enerjisini aldığı bileşen ise normal A8 için 3000 mAh, A8 Plus için ise 3500 mAh kapasitesindeki dahili batarya oluyor.

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus kamera özellikleri

Samsung Galaxy A8

Orta segmentte yeni bir akıma öncülük edecek olan Samsung’un A8 2018 serisinde, tek arka kamera detayına yer verilmiş. 1.4 mikronluk piksellerden oluşan bu arka kamera, 16 mega piksel çözünürlük ve f/1.7 diyafram değerine sahip.

Ön kamera tarafında ise daha radikal bir gelişme olarak çift ön kamera detayına rastlanıyor. f/1.9 diyafram değerindeki 16 mega piksellik ve f/1.9 diyafram değerindeki 8 mega piksellik çift selfie kamerası ile donatılan yeni modeller, özçekim konusunda da farklı bir yaklaşımı orta seviyeye getirmiş olacak.

Galaxy A8 ve Galaxy A8 Plus fiyatı ve çıkış tarihi

Son olarak çıkış tarihi ve fiyatlandırma politikasına da değinmek gerekirse, her iki yeni modelin de Ocak 2018 süresince satışa sunulacağını söylemek gerekiyor. Normal model için 499 avro, Plus model için ise 599 avro fiyatlandırmanın da uygulandığını belirtmek gerekiyor.

Ülkemizdeki satışa çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı ile ilgili gelen yeni haberleri, akıllı telefon kategorisi altında sunmaya devam edeceğiz.

Orta seviyeden daha aşağıda konumlandırılan yeni Samsung Galaxy J2 Pro modelinin de kısa bir süre önce tanıtıldığını hatırlatmakta fayda var.

Tüm bunların dışında Galaxy A8 2018 Türkiye fiyatı da resmi olarak açıklanmış oldu. Fiyatı öğrenmek için hazırladığımız haberimize bakabilirsiniz: Samsung Galaxy A8 Türkiye Fiyatı Açıklandı

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here