Samsung Exynos İşlemciler Qualcomm’a Rakip Oluyor!

Samsung Exynos işlemcileri başka akıllı telefon üreticilerine de satmaya hazırlanıyor. Böylece mobil işlemci tarafından Exynos Snapdragon MediaTek üçlüsünü görmek mümkün olacak. Tüm detaylar haberimizde!

Samsung Exynos İşlemciler

Samsung tarafından üretilen ve şimdiye kadar yoğun olarak kendi Galaxy serisi akıllı telefon modellerinde kullanılan Exynos işlemciler, diğer akıllı telefon üreticilerine de satılmaya başlanacak.

Samsung Qualcomm ile rakip olmaya hazırlanıyor!

Samsung modellerinde süre gelen Exynos Snapdragon farkı detaylarına, yakın zaman içerisinde diğer akıllı telefon üreticilerinin modelleri de dahil olmaya başlayabilir. Zira Samsung Exynos işlemcileri diğer akıllı telefon üreticilerine de satmaya başlamaya hazırlanıyor.

Samsung Exynos İşlemciler

Yeni elde edilen bilgilere göre tıpkı Qualcomm’un Snapdragon işlemcileri sattığı gibi, Samsung’da diğer üreticilere Exynos işlemcileri satmaya başlayacak. Ancak altı çizilen bir detay bulunuyor. O da Samsung’un sadece orta seviye Exynos işlemcileri satmak istediği yönünde kendini gösteriyor. Yani Samsung’un üst düzey Galaxy modellerinde yer alan ve Snapdragon Exynos farkı konularına katılan tepe model yüksek performanslı Exynos işlemciler, halen daha Samsung’a özel olarak kalmaya devam edecek.

Ancak bu durumun Samsung tarafından bir deneme olabileceği ve eğer Exynos satışlarında başarılı bir süreçle karşılaşılırsa, üst seviye mobil işlemciler ile de satışları artırabileceği düşünülüyor. Böylece “Snapdragon mu Exynos mu?” soruları ile çok daha fazla tartışma kendini gösterebilir.

Samsung’un Exynos işlemci satışı gerçekleştirmesi olağan bir durum olarak değerlendiriliyor!

Exynos mu snapdragon mu

Eğer Samsung böyle bir atılım gerçekleştirirse mobil işlemci tarafına bir diğer önemli isim de dahil olacak ve Exynos Snapdragon MediaTek üçlüsü sektörde rekabete girişecek. Bilindiği gibi aslında Samsung, gerek RAM yani bellek gerekse de depolama birimleri ile birçok firmaya temin ve üretim gerçekleştiriyor. Bununla beraber doğrudan doğruya özel tasarım işlemcilerin üretimini de gerçekleştiriyor. Yani aslında Samsung’un böyle bir Exynos satışı gerçekleştirme fikri, çok da yadırganacak bir durum değil.

Şimdiye kadar süregelen “Exynos mu Snapdragon mu?” tartışmaları, ilerleyen dönemlerde tüm diğer Android akıllı telefon modelleri için geçerli olabilir ve yeni teknoloji haberlerinde çok daha sık tartışmalarına tanıklık edilebilir.

Bu konu ile ilgili Haber Tekno olarak hazırladığımız diğer haberler şu şekilde:

Exynos 9810 ve Snapdragon 845 Teknik Özellik Karşılaştırması

Snapdragon 835 ve Exynos 8895 Karşılaştırması

Sizce Samsung, Exynos işlemcilerini LG, HTC, Google, Motorola, Xiaomi, OnePlus ve Nokia gibi akıllı telefon üreticilerine de satmalı mı? Bu durum akıllı telefon rekabetini nasıl etkiler? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here