Samsung’dan Bir Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Daha!

Samsung tarafından hazırlanan bir yeni katlanabilir akıllı telefon patenti ile ilgili bilgiler ortaya çıktı. İşte yeni patentin detayları!

samsung katlanabilir telefon patenti

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefon modelleri üzerinde yaptığı çalışmaları destekleyen bir yeni örnek daha gündeme geldi. Kısa bir süre önce Samsung, katlanabilir ekranlı yeni bir akıllı telefon patenti için başvuruda bulundu. Bu defa söz konusu patent başvurusu kapsamında, katlanabilir formun detayları da aktarılıyor.

Samsung’un katlanabilir telefon patenti ile ilgili detaylar!

samsung katlanabilir telefon patenti

Daha önce de katlanabilir ekranlı telefonlar için patent başvuruları yapan Samsung, bir yeni başvuru ile daha gündeme geldi. Bu defaki patent kapsamında, Samsung’un katlanabilir yapıyı, cihazın orta bölümüne taşıdığı dikkatleri çekiyor.

samsung katlanabilir telefon patenti

Telefonun orta bölümünün bir menteşe haline gelebilen özelliği ile katlanabilecek yapıya bürünen telefon modeli, ne yazık ki ekran tarafında nasıl görüneceği konusundaki bilgileri şu an için yansıtmıyor.

Menteşe sisteminin Microsoft’un Surface Book modelindeki menteşe sistemi ile benzerlik gösterdiğini de belirtmek gerekiyor. Benzer bir yapının telefon modellerine aktarılması üzerine çalışma yapan Samsung, bu konuda da patent alma ihtiyacı duymuş.

Microsoft Surface Book
Microsoft Surface Book Menteşe Sistemi

Kısa bir süre önce de ekrana dahil edilebilen parmak izi okuyucu patenti ile gündeme gelen Samsung, bir yandan da ciddi bir şekilde katlanabilir formlu mobil cihazlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. 2018 yılında da bir örnek modelin kendini göstermesi bekleniyor. Kimi dönem Samsung Galaxy X olarak anılan bu model, şimdilik bilinmezliğini korumayı sürdürüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.