Samsung’dan Bir Yeni Katlanabilir Telefon Patenti Daha!

Samsung tarafından hazırlanan bir yeni katlanabilir akıllı telefon patenti ile ilgili bilgiler ortaya çıktı. İşte yeni patentin detayları!

samsung katlanabilir telefon patenti

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefon modelleri üzerinde yaptığı çalışmaları destekleyen bir yeni örnek daha gündeme geldi. Kısa bir süre önce Samsung, katlanabilir ekranlı yeni bir akıllı telefon patenti için başvuruda bulundu. Bu defa söz konusu patent başvurusu kapsamında, katlanabilir formun detayları da aktarılıyor.

Samsung’un katlanabilir telefon patenti ile ilgili detaylar!

samsung katlanabilir telefon patenti

Daha önce de katlanabilir ekranlı telefonlar için patent başvuruları yapan Samsung, bir yeni başvuru ile daha gündeme geldi. Bu defaki patent kapsamında, Samsung’un katlanabilir yapıyı, cihazın orta bölümüne taşıdığı dikkatleri çekiyor.

samsung katlanabilir telefon patenti

Telefonun orta bölümünün bir menteşe haline gelebilen özelliği ile katlanabilecek yapıya bürünen telefon modeli, ne yazık ki ekran tarafında nasıl görüneceği konusundaki bilgileri şu an için yansıtmıyor.

Menteşe sisteminin Microsoft’un Surface Book modelindeki menteşe sistemi ile benzerlik gösterdiğini de belirtmek gerekiyor. Benzer bir yapının telefon modellerine aktarılması üzerine çalışma yapan Samsung, bu konuda da patent alma ihtiyacı duymuş.

Microsoft Surface Book
Microsoft Surface Book Menteşe Sistemi

Kısa bir süre önce de ekrana dahil edilebilen parmak izi okuyucu patenti ile gündeme gelen Samsung, bir yandan da ciddi bir şekilde katlanabilir formlu mobil cihazlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. 2018 yılında da bir örnek modelin kendini göstermesi bekleniyor. Kimi dönem Samsung Galaxy X olarak anılan bu model, şimdilik bilinmezliğini korumayı sürdürüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here