Samsung, Çift Sensörlü Bir Kamera Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefon modellerinde 3D ile başlayan çift sensör kullanımı, son olarak HTC’ nin One M8 modelinde kullandığı derinlik algılayan ikinci bir sensöre kadar devam etmişti. Ne var ki bu kullanımlar gerekli ilgiyi ve beklenen performansı gösteremedikleri için firmalar tarafından rafa kaldırılan tasarımlardan oldu. Son olarak Samsung’ unda bu denemeler arasında yer alacağı ve önümüzdeki yılın ikinci yarısında çift sensörlü bir kamera yapısı taşıyan akıllı telefon modeli duyurulacağı söylenmekte.

Samsung, Çift Sensörlü Bir Kamera Üzerinde Çalışıyor - habertekno - teknoloji habertelri - habertekno.com -2015 - 2016 yılı akıllı telefonları

Söylentilerin kaynağı ise “G for Games” isimli internet sitesinden geliyor. Açıklamaya göre bu yapı ile Samsung, her ne kadar çok yüksek çözünürlük değerleri sunmayan kamera sensörü kullanılmıyor olsa da, detay ve netlik konusunda üst düzey sonuçlar verebilecek bir yapıyı çift sensör ile elde etmenin peşinde.

Daha öncede Apple’ ın aldığı bir patent, yine piksel yüksekliği olmadan daha keskin görüntüler elde etmeyi sağlayan bir kamera tasarımı ile ilgili olmuştu.

Şimdiye kadar Samsung, çift sensörlü herhangi bir cihaz modeli tanıtımı yapmış değil. Ancak 2016 yılında iddialara göre çift sensörlü bir cihaz gelip gelmeyeceği de merak konusu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.