Samsung Bixby

Apple’ın Siri sistemi, Google’ın Google Assistant sistemi ve Amazon’un da Alexa hizmetinin yanına kendi çözümünü getirmiş olan Samsung, Bixby ile dijital sesli asistan uygulamasında yoluna devam ediyor. Geliştirmeler devam ediyor olsa da halen daha ciddi bir rekabet oluşturacak seviyeler konuşulamıyor. Bu durumda Samsung’un da farklı bir çalışma alanı için Google ile ortak bir süreç devam ettirme konusunu masada bulundurduğuna ilişkin bilgiler ortaya çıktı.

Samsung Google ile birlikte çalışmayı düşünüyor!

Hem Galaxy S serisi hem de Galaxy Note serisi ile birlikte fiziki bir duş dahi koyma ihtiyacı duyulacak kadar üstünde durulan Bixby sesli asistanı, şu an için Türkçe dil seçeneği sunmadığı için ülkemizde önemli bir kitleye erişemiyor. Ancak İngilizce ve destek sunulan diğer dil seçeneklerinde de başarısız olması konusunda eleştiriler alıyor. Firma tarafından çalışmalar ve güncellemeler devam ediyor olsa da halen daha Siri ve Google Asistan gibi önemli rakipleri karşısında alt seviyelerde kalıyor.

Samsung Bixby

Bu durumun farkında olduğu anlaşılan Samsung, geliştirme süreçlerinde Google ile birlikte hareket etme düşüncesini masada tutuyor gibi görünüyor. Gelen iddialara göre bu konuda Bixby ile yoluna devam etmek isteyen Güney Koreli firma, geliştirme süreçlerinde Google’dan da yardım almayı planlanıyor. Şu an için net bir karar ve açıklama olmasa da Google ile bir ortaklık kendini gösterebilir. Google’ın elinde bulundurduğu big data üzerinden çok daha işlevsel bir sesli asistan geliştirebiliyor olması, Samsung’un da eksik yönlerini kapatabilir. Ancak bu durumda da fazladan bir başka asistana daha ihtiyaç olup olmaması tartışmaları meydana gelmiş oluyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here