Artık Samsung Bixby Çince Konuşabiliyor!

Samsung'un sesli dijital asistanı Bixby, gelişim göstermeye devam ediyor. Son olarak da açıklanan bilgilere göre artık Bixby Çince konuşabilecek.

Samsung Bixby

Samsung tarafından Google Asistant, Amazon Alexa ve Apple’ın Siri isimli sesli asistanlarına rakip olarak geliştirdiği Bixby isimli dijital asistan, duyurulduğu günden bu yana gelişim göstermeye devam ediyor. Kısa bir süre önce açıklanan bilgilere göre ise artık Bixbt, Çince de konulabilecek.

Bixby Çince desteği yakında yayınlanıyor!

Samsung tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 30 Kasım tarihi itibariyle Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note8 kullanıcıları, mobil cihazları üzerinden Bixby sistemini Çince olarak kullanabilecek.

Samsung Bixby Çince

Bunlara ek olarak açıklanan bilgilere göre Bixby, Çin’de kullanılan üçüncü parti uygulamaların birçoğu ile de etkileşim kullanabilecek. Bu uygulamalar arasında Alipay, Baidu ve iQiyi gibi sistemler yer alıyor.

Yaşanan bu gelişme sonrasında Güney Korece, İngilizce ve Çince, Samsung Bixby tarafından desteklenen diller arasında yer almaya başladı. Şu an için Bixby Türkçe desteği ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda daha önce Samsung Türkiye tarafından çalışmaların devam ettiği belirtilmiş ancak herhangi bir çıkış tarihi bilgisi telaffuz edilmemişti. Bu konuda yaşanacak gelişmeleri HaberTekno olarak aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here