Samsung Bellek Üretimini 10nm Seviyesine Düşürdü!

Samsung Bellek

İşlemci, bellek ve depolama teknolojilerinin üretimi ve geliştirilmesi konusunda en önemli isimlerden olan Samsung, bellek üretimi teknolojisinde kat ettiği ilerlemeyi kamuoyu ile paylaştı. Açıklanan bilgilere göre Samsung, DRAM bellek üretiminde 10nm üretim geometrisini uygulamaya başlıyor.

Ayrıca Bakınız

Samsung Ülkemizde Yapay Zeka Laboratuvarı Açtı!

Samsung bellek üretimi, 10nm seviyesine indi!

Samsung Mobile Solutions etkinliği kapsamında Samsung, DRAM bellek üretimi konusunda kat ettikleri ilerlemeyi duyurdu. Açıklanan bilgilere göre Samsung, bundan sonra bellek üretiminde 10nm üretim sürecine geçmiş olacak.

Samsung Bellek

Samsung tarafında kaydedilen bilgilere göre 10nm bellek üretimi, en çok akıllı telefon tarafında etki gösterecek. Zira, bilindiği gibi üretim sürecinin nm bazında düşüş göstermesi, yüksek performans ve düşük güç tüketimi anlamına geliyor.

Samsung tarafından yapılan bu açıklama ve akıllı telefon vurgusu, merakla beklenen yeni Galaxy Note 6 için 6GB RAM iddiasını güçlendiriyor. Bununla beraber 10nm üretim geometrisi ile üretilmiş bir Galaxy Note 6 belleği, güç tüketimi konusunda da ciddi bir avantaj elde etmiş olacak.

Son olarak belirtmek gerekirse Samsung, bundan önce bellek üretimlerini 20nm seviyesinde gerçekleştiriyordu. Yani 20nm seviyesinden 10nm seviyesine geçiş, ciddi performans artışı ve güç tüketimi düşüşü olarak ortaya çıkacak.

 

>> Samsung bellek üretimi teknolojisinde yaşanan bu gelişme ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here