Samsung Apple’ı Parmak İzi Konusunda Zorluyor!

Samsung'un parmak izi konusundaki yaptığı çalışmalar, Apple'ı Touch ID konusunda zorlamaya başladı. Apple bu konuda sıkıntı yaşıyor!

samsung ekrandan parmak izi okuma teknolojisi

Apple’ın ekrandan parmak izi okuma teknolojisini iPhone X modeline dahil edememesi üzerine, asıl yönelim Face ID isimli yüz tanıma teknolojisi tarafına geçti. Bunun sebebi ile ilgili çeşitli bilgiler gündeme gelmişken, Apple’ın bundan sonra iPhone tarafında yoluna Face ID ile devam edeceği konusunda da bilgiler geldi.

Lakin Samsung’un ekrandan parmak izi okuma teknolojisi konusunda çalışmalarına devam ediyor olması, Apple’ı zorlamaya başlamasına vesile olmuşa benziyor.

Samsung, ekrandan parmak izi okuma teknolojisinden vazgeçmek istemiyor!

samsung ekrandan parmak izi okuma teknolojisi

Öncelikle belirtmek gerekirse Apple’in iPhone X modelini beklenenden erken tanıtması, planlanan bazı özelliklerin de eksik kalmasına neden olmuş gibi görünüyor. Bu özellikler arasında Touch ID sisteminin ekrana dahil edilmesi de bulunuyor. Bu konuda çıkmaza giren Apple’ın, Touch ID tarafına yönelmesi ve bundan sonra da bu teknoloji ile iPhone tarafında yoluna devam etmesi, kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

Diğer taraftan Samsung’un, Galaxy Note 8 modelinde parmak izi okuyucu özelliğini ekrana dahil etmeye çalışması, lakin bu konuda başarısız olması, çalışmaların rafa kalkmasına neden olmadı. Zira son gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy S9’un ekranına parmak izi okuma özelliğini dahil etmek üzerine çalışmalarına devam ediyor. Keza kısa bir süre önce de Samsung yeni bir ekrandan parmak izi okuma patenti almış durumda.

Samsung’un çalışmaları, Apple’ı zorluyor!

Habertekno.com olarak elde ettiğimiz yeni bilgilere göre ise Samsung’un bu konuda başarılı olma potansiyeli, Apple’ı da zorlamaya başlamış durumda. Kısa bir süre önce iPhone X Face ID özelliğinin maske ile kandırılabiliyor olması, bilhassa da kurumsal tarafta çeşitli olumsuz fikirleri meydana getirdi.

Apple iPhone X face id özelliği

Bununla beraber kullanıcıların Touch ID sistemine oldukça alışkın olmaları ve Face ID tarafında sorunların devam etmesi, dikkatleri yeniden ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisi tarafına çekmiş oldu.

Şu an için Apple’ın bu konuda bir çalışma yaptığı ile ilgili bilgi edinilemedi. Lakin Samsung’un ekrandan parmak izi okuma sistemi üzerinde oldukça ısrarlı bir tutum sergilemesi, bu teknolojisinin hayata geçmesi ile Apple’ın zora girmesi ile sonuçlanabilir. Nitekim büyük ekranlı akıllı telefonların iPhone’u da etkilediği duruma benzer olarak, parmak izi için de böyle bir gelişme kaydedilebilir.

Bu konuda yaşanan yeni gelişmeleri, Haber Tekno teknoloji haberleri ile aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here