Samsung, Apple için 200 Kişilik Özel Bir Ekip Oluşturuyor!

Her ne kadar Apple ile Samsung, özellikle mobil alanda birbirleri ile sürekli savaş halinde olsalar da aslında arka planda büyük bir kurumsal bağları bulunmakta. Apple ın tasarladığı iPad, iPhone ve hatta Mac modelleri için birçok donanımsal ürünü, büyük üreticilerden olan Samsung tarafından tedarik edilmekte. Son zamanlarda özellikle Apple A serisi işlemcileri için, üretici değiştireceği yönünde söylentiler çıksa da, aslında Apple satış rakamlarını karşılayabilmek için Samsung gibi büyük üretimlerin altından kalkabilecek firmalara ihtiyaç duymakta.

Apple ile Samsung arasında ki kurumsal bağın ne kadar önemli olduğu da Bloomberg tarafından yapılan haber ile de desteklenmiş oldu. Öyle ki Samsung un ekran bölümü, doğrudan Apple ürünlerinin ekranları üzerine teknoloji geliştirecek 200 kişilik özel bir ekip hazırladı. Bu ekibin daha çok yeni nesil iPhone, iPad ve Mac modelleri için de çalışmalara başladığı söylenmekte. Ayrıca bu ekip, direk Apple mühendisleriyle de ortak süreç üstlenmekte. Söz konusu habere göre de bu ekip, 1 Nisan 2015 itibariyle aktif göreve başlamış durumda.

Samsung, Apple için 200 Kişilik Özel Bir Ekip Oluşturdu! - habertekno - habertekno.com - teknoloji haberleri 2015 (2)

Diğer yandan Apple ın yeni iPhone modelinde sunacak olduğu yeni A9 işlemcilerinde, yine büyük bir çoğunluğunun üretimini Samsung dan karşılayacağı belirtilmekte. Keza hali hazırda Apple, satışta bulunan tüm ürünlerinin ekran, RAM, CPU, GPU ve depolama birimleri başta olmak üzere birçok bileşenini yine Samsung firmasından temin etmekte.

Görülebileceği üzere her ne kadar mobil pazarda birbirleri ile büyük rekabet içinde olsalar da arka planda Samsung, doğrudan Apple ürünlerini daha iyi hale getirmek için destek sunabilecek kadar iyi iş birliği kurmakta. Öyle ki bu çalışmalar iki yönlü mali destek sağlamakta. Zira Apple ürünlerinin satış miktarları, birçok firmanın toplamlarından daha üst düzeylerde.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.