Samsung, Apple için 200 Kişilik Özel Bir Ekip Oluşturuyor!

Samsung ve Apple mobil tarafta ciddi bir rekabet içerisinde olsa da aynı zamanda bu iki firma, ciddi bir iş ortağı konumunda! Öyle ki Samsung, Apple için özel bir ekip hazırlayacak. Tüm detaylar haberimizde!

Her ne kadar Apple ile Samsung, özellikle mobil alanda birbirleri ile sürekli savaş halinde olsalar da aslında arka planda büyük bir kurumsal bağları bulunuyor. Apple’ın tasarladığı iPad, iPhone ve hatta Mac modelleri için birçok donanımsal ürünü, büyük üreticilerden olan Samsung tarafından tedarik ediliyor.

Son zamanlarda bilhassa da Apple A serisi işlemcileri için, üretici değiştireceği yönünde söylentiler çıksa da, aslında Apple satış rakamlarını karşılayabilmek için Samsung gibi büyük üretimlerin altından kalkabilecek firmalara ihtiyaç duymakta.

Samsung, Apple için özel çalışma yapacak!

Apple ile Samsung arasında ki kurumsal bağın ne kadar önemli olduğu da Bloomberg tarafından yapılan haber ile de desteklenmiş oldu. Öyle ki Samsung’un ekran bölümü, doğrudan Apple ürünlerinin ekranları üzerine teknoloji geliştirecek 200 kişilik özel bir ekip hazırladı. Bu ekibin daha çok yeni nesil iPhone, iPad ve Mac modelleri için de çalışmalara başladığı söylenmekte. Ayrıca bu ekip, direk Apple mühendisleriyle de ortak süreç üstlenmekte. Söz konusu habere göre de bu ekip, 1 Nisan 2015 itibariyle aktif göreve başlamış durumda.

Samsung, Apple için 200 Kişilik Özel Bir Ekip Oluşturdu! - habertekno - habertekno.com - teknoloji haberleri 2015 (2)

Diğer yandan Apple’ın yeni iPhone modelinde sunacak olduğu yeni A9 işlemcilerinde, yine büyük bir çoğunluğunun üretimini Samsung’dan karşılayacağı belirtilmekte. Keza hali hazırda Apple, satışta bulunan tüm ürünlerinin ekran, RAM, CPU, GPU ve depolama birimleri başta olmak üzere birçok bileşenini yine Samsung firmasından temin etmekte.

Görülebileceği üzere her ne kadar mobil pazarda birbirleri ile büyük rekabet içinde olsalar da arka planda Samsung, doğrudan Apple ürünlerini daha iyi hale getirmek için destek sunabilecek kadar iyi iş birliği kurmakta. Öyle ki bu çalışmalar iki yönlü mali destek sağlamakta. Zira Apple ürünlerinin satış miktarları, birçok firmanın toplamlarından daha üst düzeylerde.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here