Samsung, Apple’a 120 Milyon Dolar Tazminat Ödeyecek!

Samsung ve Apple arasında devam eden patent davasında, 120 milyon dolar tazminat cezası için Samsung'un itirazı yine reddedildi. İşte detaylar!

Samsung, Apple

Mayıs 2016 tarihinde başlayan Samsung ve Apple arasındaki patent davası ile ilgili devam eden mahkeme sürecinde, yeni bir gelişme daha yaşandı. Buna göre ikinci kez Samsung’un Apple’a ödemesi gereken 119.6 milyon dolar değerindeki patent ihlali kararı onandı.

Samsung Apple’a 119.6 milyon dolar ödeyecek!

Hatırlatmak gerekirse Apple, Samsung’un “kaydırarak aç” teknolojisini kullanarak patentini ihlal ettiği gerekçesiyle mahkemeye başvurmuştu.

kaydırarak aç

Mahkeme tarafından doğru olarak değerlendirilen bu patent ihlali neticesinde, Samsung’a yaklaşık 120 milyon dolar ödeme yapmak durumunda kalmıştı. Sonrasında Samsung, konu ile ilgili mahkemeye itiraz başvurusunda bulunmuş ve reddedilmişti. Reddedilmenin ardından yeniden karara itiraz eden Samsung’un, ikinci itirazı da olumsuz olarak geri çevrildi.

Şu an için mahkeme kararı, Samsung’un Apple’a 119,6 milyon dolar ödemesi gerektiğini söylüyor. İlerleyen süreçte, Samsung’un tekrar itiraz edip etmeyeceği veya ödemenin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgiler gelmesi bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.