Android ve Windows Mobile İşletim Sistemini Tek Cihazda

Galaxy Note 7 modelinin satışlarının durdurulması ve satılan cihazların geri çağrılması sorunları ile uğraşan Samsung, yeni Galaxy modelleri ile ilgili çalışmalar yapmayı da ihmal etmiyor. Ortaya çıkan Samsung’un aldığı patentin detaylarında, Galaxy modellerinde Windows Mobile ve Android işletim sistemlerinin bir arada kullanılması yer alıyor.

Android ve Windows Mobile İşletim Sistemini Tek Cihazda

Samsung, dual boot Galaxy hazırlıyor olabilir!

Ortaya çıkan patentin detaylarında, dual boot sisteminin akıllı telefonlarda nasıl kullanılabileceği bilgisi yer alıyor. Üstelik bilgisayardakinin aksine Samsung’un patenti, paralel çalışabilen Android ve Windows Mobile işletim sistemini detaylandırıyor.

Her ne kadar Microsoft, deyim yerindeyse Windows 10 Mobile mobil işletim sisteminin tozunu bile almaya çalışmasa da, öyle görünüyor ki kapalı kapılar ardında yeni çalışmalar sürüyor. Bir yandan kendi mobil işletim sistemi üzerinde çalışan Güney Koreli firma, bir yandan da farklı çözümler geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor gibi görünüyor. İlerleyen yıllarda bu patentlerin sn tüketiciye ulaşan ürünler haline gelmesi de mümkün. Ancak sadece teknolojiyi elinde tutmak adına Samsung’un böyle bir başvuruda bulunmuş olduğunu da söylemek mümkün.

Android ve Windows Mobile İşletim Sistemini Tek Cihazda

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here