Samsung Android ve Windows Mobile İşletim Sistemini Tek Cihazda Sunacak!

Samsung'un ortaya çıkan bir patenti, Android ve Windows Mobile işletim sistemini bir arada kullanmayı mümkün hale getiriyor. İşte detaylar!

Android ve Windows Mobile İşletim Sistemini Tek Cihazda

Galaxy Note 7 modelinin satışlarının durdurulması ve satılan cihazların geri çağrılması sorunları ile uğraşan Samsung, yeni Galaxy modelleri ile ilgili çalışmalar yapmayı da ihmal etmiyor.

Ortaya çıkan Samsung’un aldığı patentin detaylarında, Galaxy modellerinde Windows Mobile ve Android işletim sistemlerinin bir arada kullanılması yer alıyor.

Android ve Windows Mobile İşletim Sistemini Tek Cihazda

Samsung, dual boot Galaxy hazırlıyor olabilir!

Ortaya çıkan patentin detaylarında, dual boot sisteminin akıllı telefonlarda nasıl kullanılabileceği bilgisi yer alıyor. Üstelik bilgisayardakinin aksine Samsung’un patenti, paralel çalışabilen Android ve Windows Mobile işletim sistemini detaylandırıyor.

Her ne kadar Microsoft, deyim yerindeyse Windows 10 Mobile mobil işletim sisteminin tozunu bile almaya çalışmasa da, öyle görünüyor ki kapalı kapılar ardında yeni çalışmalar sürüyor.

Android ve Windows Mobile İşletim Sistemini Tek Cihazda

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.