Samsung’un Android Go’lu Ucuz Telefonu Sızdırıldı!

Samsung Android

Samsung’un Android Go kapsamında yer alacağı söylenen yeni telefon modeli sızdırıldı. FCC sertifikasında görünen detaylara göre LTE desteği, 5-inç AMOLED HD ekran, 1 GB RAM, 16 GB depolama ve Android 8.1 Oreo Go Edition işletim sistemi yer alıyor. Ayrıca Exynos 7570 CPU da aktarılan diğer detaylar arasında kendini gösteriyor.

Samsung’un ilk Android Go Galaxy modeli ortaya çıktı!

Daha hafif yapısı ile birlikte giriş seviyesi akıllı telefon modellerinde kullanılması amacı ile Google tarafından geride bıraktığımız dönemlerde tanıtılan Go projesine, firmalardan da destek gelmeye başladı. Sızdırılan görsellerle birlikte Samsung’un da destek veren firmalar arasında yer alacağı ortaya çıkmış oldu.

Birleşik Devletler’deki FCC sertifikasyon sürecinde SM-J260Y/DS, SM-J260Y, SM-J260G ve SM-J260G/DS olmak üzere farklı kod isimleri ile birlikte görünen telefon modelinin, şimdi de sızıntı görselleri paylaşıldı.

Samsung'un Android Go Telefonu

Görsellerden de anlaşılabileceği üzere bu Galaxy modeli, üst seviye cihazlar gibi çerçevesiz ekrana veyahut çift arka kameraya sahip değil. Konseptin gereği olarak da böyle bir beklenti bulunmuyor. Zira bu modeller, fiyat konusunda ulaşılabilir seviyelerde yer alacak.

İddia edilen bilgilere göre ise özellikler arasında 5-inç büyüklüğünde ve HD çözünürlüğünde AMOLED ekran, microSD hafıza kartı desteği, 16 GB dahili depolama alanı gibi detaylar bulunuyor. Ayrıca Exynos 7570 mobil işlemci ve 1 GB RAM seçeneği de dikkat çeken diğer detaylardan oluyor.

Android Oreo 8.1 sürümünün Go Edition versiyonunu taşıyacak olan bu model, düşük işlemci gücü ve düşük bellek miktarları ile birlikte çalışabilecek şekilde tasarlandığı için, üreticilerin fiyatı minimum seviyeye çekmek adına tüm bileşenlerden tasarruf etme yoluna gidiyor. Fiyat ve çıkış tarihi konusunda ise şu an için net bir bilgi bulunmadığının da altını çizmekte fayda var.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here