Samsung akıllı saatler telefondan şarj

Samsung’un aldığı yeni bir patentin ortaya çıkan detaylarına göre Samsung akıllı saatler, akıllı telefonlar üzerinden şarj edilebilecek. USPTO başvurusunun detaylarının ortaya çıkmasıyla edinilen bu bilgiler, akıllı saatlerin şarj problemine geçici bir çözüm bulabilmeyi amaçlamışa benziyor.

Samsung’dan akıllı saatleri telefondan şarj etme imkanı sunan patent!

Öncelikle belirtmek gerekirse Samsung’un aldığı bu yeni patent, doğrudan akıllı telefonlar üzerinden enerji aktarımına imkan sağlamaktan ziyade, bir aksesuar yardımı ile bu işlemi gerçekleştirmeyi hedef alıyor.

Samsung akıllı saatler telefondan şarj

Ortaya çıkan patent görsellerinden anlaşıldığı üzere Samsung, geliştireceği akıllı telefon kılıflarını, MM Wave teknolojisi (Millimeter Wave Technology) ile güncelleyecek. Bu güncellemenin ardından da akıllı saatler, bu kılıfı kullanan Samsung akıllı telefonlar üzerinden doğrudan şarj olabilecek.

Samsung akıllı saatler telefondan şarj

Patentin detaylarına bakılacak olursak, güncellenecek olan kılıflarda USB Type-C kullanıldığı da görülüyor. Nitekim bir nevi bataryalı kılıf standardına ulaştırılan bu kılıflar, aynı zamanda akıllı telefon için de enerji kaynağı olacak.

Samsung akıllı saatler telefondan şarj

Elbette ki ABD Patent ve Ticari Marka Dairesi’ne yani USPTO tarafına yapılan bu patent başvurusu, şu an için sadece patent veya prototip seviyesinde yer alıyor olabilir. Yani kısa bir süre içerisinde Samsung tarafından bu kılıfların son tüketiciye ulaşması beklemek doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Bilindiği gibi pek çok farklı firma, teknolojiyi elinde bulundurmak için son tüketici ürünlerinden çok daha önceleri bu tip başvuruları gerçekleştiriyor. Nitekim bu akıllı saatlerin telefondan şarj edilmesine imkan sunan aksesuar tasarımı da uzun bir süre daha sadece patent düzeyinde kalmaya devam edebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here