Samsung 5G Testlerini Tamamladı!

Yeni gelen bilgilere göre Samsung 5G testlerini başarılı bir şekilde tamamladı. İşte Samsung 5G testleri ile ilgili detaylar!

Samsung 5G

Samsung’un, Chine Mobile ile birlikte sürdürdüğü prototip 5G testleri, gelen yeni bilgilere göre başarılı bir şekilde tamamladı. Bundan sonrası için 5G iletişim teknolojisinin prototip testlerinin hedefi, daha çok son kullanıcıyı alakadar eden detaylar üzerine çevrilecek ve bu doğrultuda sürdürülecek.

Samsung 5G testleri başarılı olarak tamamlandı!

Hatırlatmak gerekirse ilk olarak Samsung, Haziran 2016 tarihinde, China Mobile tarafından yürütülen 5G iletişim çalışmalarına katılmıştı. O günden bu yana 5G çalışmalarını ortak prototipler ile sürdüren Samsung ve China Mobile, başarılı sonuçlar elde etmeyi başarmış durumda.

Samsung 5G Testleri

Şu an kullanılan LTE teknolojisinin üst limitlerinde bulunan 3.5GHz frekansında sürdürüldüğü aktarılan 5G testleri ile ilgiki, ticari kullanım adına yapılan prototip testlerinin devam ettirileceği kaydedildi.

5G için ilk çıkış tarihi beklentisi!

Son olarak belirtmek gerekirse, genel anlamda 5G iletişim teknolojisinin ticari kullanıma hazı hale geleceği tarih olarak, 2018 yılı işaret ediliyor. Testlerin devam ettirildiği bilgisini de paylaşan Samsung, öyle anlaşılıyor ki China Mobile ile 5G iletişim teknolojisinin limitlerini zorlayacak testlere de devam edecek.

  • Etiketler
  • 5G
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.