fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Samsung 5G Testlerini Tamamladı!

Samsung 5G

Mobil Teknoloji

Samsung 5G Testlerini Tamamladı!

Yeni gelen bilgilere göre Samsung 5G testlerini başarılı bir şekilde tamamladı. İşte Samsung 5G testleri ile ilgili detaylar!

Samsung’un, Chine Mobile ile birlikte sürdürdüğü prototip 5G testleri, gelen yeni bilgilere göre başarılı bir şekilde tamamladı.

Bundan sonrası için 5G iletişim teknolojisinin prototip testlerinin hedefi, daha çok son kullanıcıyı alakadar eden detaylar üzerine çevrilecek ve bu doğrultuda sürdürülecek.

Samsung 5G testleri başarılı olarak tamamlandı!

Hatırlatmak gerekirse ilk olarak Samsung, Haziran 2016 tarihinde, China Mobile tarafından yürütülen 5G iletişim çalışmalarına katılmıştı. O günden bu yana 5G çalışmalarını ortak prototipler ile sürdüren Samsung ve China Mobile, başarılı sonuçlar elde etmeyi başarmış durumda.

Samsung 5G Testleri

Şu an kullanılan LTE teknolojisinin üst limitlerinde bulunan 3.5GHz frekansında sürdürüldüğü aktarılan 5G testleri ile ilgiki, ticari kullanım adına yapılan prototip testlerinin devam ettirileceği kaydedildi.

5G için ilk çıkış tarihi beklentisi!

Son olarak belirtmek gerekirse, genel anlamda 5G iletişim teknolojisinin ticari kullanıma hazı hale geleceği tarih olarak, 2018 yılı işaret ediliyor.

Testlerin devam ettirildiği bilgisini de paylaşan Samsung, öyle anlaşılıyor ki China Mobile ile 5G iletişim teknolojisinin limitlerini zorlayacak testlere de devam edecek.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji

Üste çık