Samsung 512GB Depolama Üretimini Artırıyor!

Samsung, akıllı telefonlar için 512GB depolama üretimini ciddi anlamda artırmaya başlıyor. İşte Samsung 512GB depolama üretiminin detayları!

Samsung 512GB Depolama

Samsung, akıllı telefonlar için hazırladığı 512GB depolama yongalarının üretimini artırmaya başlıyor. Nitekim orta seviye akıllı telefon modellerinde de 512GB dahili depolama alanlarına doğru yol alınmaya başladı.

Akıllı telefonlarda 512GB depolama seçeneği yaygınlaşacak!

Başta Apple olmak üzere birçok mobil teknoloji ürünleri ile milyonlarca kullanıcıya ulaşan firma, depolama birimi için Samsung’u tercih ediyor. Bilhassa da 4K Ultra HD kameraların akıllı telefonlarda yaygınlaşması ile beraber dahili depolama alanlarında 512GB seviyesine çıkılmaya başlanması bekleniyor.

Samsung 512GB Depolama

Bu süreçte Samsung da 512GB eUFS depolama birimi üretimlerini hızlandırmaya hazırlanıyor. Söz konusu olan bu 512GB eUFS birmi, 21 saatlik 4K Ultra HD video depolanmasına imkân sağlıyor.

860MB/s sıralı okuma ve 255MB/s sıralı yazma hızı sunan bu mobil depolama birimi, rastgele okumada 42 bin IOPS, rastgele yazma tarafında ise 40 bin IOPS değeri sunuyor. Karşılaştırma yapmak adına bahsetmek gerekirse bu değerler Samsung’un 256GB mobil depolama birimi tarafında; 45 bin IOPS rastgele okuma ve 40 bin IOPS rastgele yazma değeri sunuyordu.

48 katmanlı Samsung 512GB eUFS depolama birimi, üretimin artması ile beraber orta seviye akıllı telefon modellerinde de yer almaya başlayacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.