Samsung, 2017’de 150 Milyon Kavisli AMOLED Ekran Sevkiyatı Yapacak!

Yeni gelen bilgilere göre Samsung, 2017 yılında 150 milyon kavisli AMOLED ekran sevkiyatının üzerine çıkmış olacak. İşte detaylar!

Kavisli AMOLED Ekran

Samsung’un uzun süredir amiral gemisi akıllı telefon modellerinde yer verdiği ve kendi çatısı altındaki Samsung Display şirketi tarafından üretilen esnek AMOLED ekranların 2017 analizine ilişkin detaylar ortaya çıktı. Buna göre Samsung Display, 2017’de 150 milyon kavisli-esnek AMOLED ekran sevkiyatı gerçekleştirecek.

Kavisli Samsung AMOLED ekran kullanımı iki katına çıkacak!

Gelen bilgilere göre Samsung Display tarafından üretilen esnek AMOLED ekran sevkiyatı, 2016 yılına nazaran yaklaşık iki kat oranında artış gösterecek ve 150 milyon barajına erişecek.

Kavisli AMOLED Ekran

Söz konusu bu iki katlık artışın sebebi olarak da, iPhone 8 modelinde kullanılabileceği öngörülen kavisli ekran talebi gösteriliyor.

Hatırlatmak gerekirse, daha önce Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlayacağı yeni iPhone modelinin (şu aralar iPhone 8 olarak anılıyor) esnek OLED ekran yerine esnek AMOLED ekran kullanabileceğine ilişkin bilgiler ortaya atılmıştı. Kavisli OLED ekran üretiminde yaşanan sıkıntıların, Apple’ı kavisli AMOLED ekran teknolojisi tarafına iteceği tahmin edildiği aktarılırken, nitekim bu gelişmeler Samsung’un kavisli-esnek AMOLED sevkiyatlarına yansıyacak.

Apple’ın iPhone, iPad ve Mac komponentleri için Samsung ile uzun süredir iş ortaklığı sürdürdüğü düşünüldüğünde, söz konusu olan bu iddiaların olasılığı artıyor. Lakin, şimdiye kadar AMOLED ekran teknolojisinden uzak duran Apple, 2017 yılında OLED ekran yerine AMOLED ekran tarafına geçiş yapar mı, büyük merak konusu olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.