Sadece Tek Bir iPhone 8 Kavisli OLED Ekran Taşıyacak!

iPhone 8 ile ilgili iddialara, son olarak Bloomberg'de katılmış oldu. İşte iPhone 8 kavisli OLED ekran ile ilgili detaylar!

iPhone 8

Kısa bir süre önce, tutarlı Apple sızıntıları ile bilinen KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan 3 farklı iPhone 8 modeline ilişkin detayları paylaşmıştık. Şimdi de, Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan bu detaylarla parelel gelişen Bloomberg tarafından da detaylar paylaşıldı.

Tek bir iPhone 8 kavisli OLED ekran ile gelecek!

iPhone 8 Kavisli OLED

Hatırlatmak gerekirse daha önce gelen bilgilerde, Apple’ın 3 farklı iPhone 8 modelinin tanıtacağı ve bu modellerden sadece bir tanesinin OLED ve kavisli ekran taşıyacağı dile getirilmişti. Premium iPhone modeli olarak değerlendirilecek olan bu kavisli ekranlı cihaz ile ilgili iddialara, Bloomberg tarafından da destek geldi.

Buna göre Apple, premium iPhone 8 modelinde, cihazın arkasına kadar uzanan kavisli OLED ekranlı bir iPhone 8 modeli duyuracak. Samsung’un edge modellerinin kavisli ekranlarından daha dereceli bir kavis olacağı söylenen yeni iPhone 8 için, duyurulması anında değil, 2018 yılına sarkacak bir gecikme ise satışa çıkacağı da konuşuluyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.