fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Rusya, Sahte Haberleri Gösteren Web Sitesini Aktif Etti!

Sahte Haberleri Gösteren Web Sitesi

İnternet

Rusya, Sahte Haberleri Gösteren Web Sitesini Aktif Etti!

Rusya, sahte haberleri gösteren web sitesi ile önleyici çalışmalarının ilk somut adımını atmış oldu. İşte Rusya’nın sahte haber önleme adımı!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ülkeleri ile ilgili olan yerli ve yabancı basındaki haberlerin kontrol edildiği ve okuyuculara duyurulduğu web sitesini kullanıma sundu. Rusya’nın bu sahte haberlere karşı aldığı önlem kapsamında, birçok uluslararası yayın yapan isim de yer alıyor.

Rusya, sahte haberleri gösteren web sitesi hazırladı!

Yapılan açıklamaya göre Birleşik Devletler ve Avrupa’daki Rusya ile ilgili olan yalan haberler, söz konusu bakanlığa bağlı web sayfası üzerinden gösterilecek.

Rusya, sahte haberleri gösteren web sitesi

Bu bağlamda; Bloomberg, NBC ve The York Times gibi yayıncılar da kontrolden geçirilmeye başlandı. İsmi geçen bu yayınların belirli haberleri de Rusya’nın hazırladığı bu web sitesi kapsamında sahte haber olarak etiketlendi ve kamuoyu ile paylaşıldı.

Öyle görünüyor ki bilhassa da Donald Trump’ın başlanlık seçimi döneminden sonra sık sık gündeme gelen “yalan haber” konusu, bundan böyle ülkeler nezdinde de resmi kontrollere maruz kalmaya başlayan uygulamalardan olacak.

 


Rusya’nın bu uygulaması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Yorumlara bak

Yorumlara bak

  1. Anonim

    23 Şubat 2017 at 15:24

    kime göre doğru kime göre yalan haber? Kimse kendi ile ilgili olumsuz bir haber doğru haber demez heralde.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla İnternet

Üste çık